Poznaniacy lubią pić pod chmurką. Posypały się mandaty

2021-07-30 13:42
Poznaniacy lubią pić pod chumurką. Posypały się mandaty
Autor: Straż Miejska Poznań Poznaniacy lubią pić pod chumurką. Posypały się mandaty

Piękna pogoda sprawia, że wielu z nas myśli o chłodnych napojach procentowych. Należy jednak pamiętać, że picie pod chmurką w miejscach do tego nie przeznaczonych, jest karalne. Straż Miejska w Poznaniu w ostatnim czasie wypisała wiele mandatów z tego powodu.

W Polsce obowiązuje zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych. Mówi o tym stawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Wiele osób jednak nie przestrzega tych przepisów i pije alkohol pod chmurką. - Na pewno nie wolno spożywać alkoholu m.in na ulicy, w parku, przy miejskich fontannach, czy skwerach - mówią strażnicy miejscy z Poznania, którzy w ostatnim czasie wypisali wiele mandatów karnych za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Tylko w czerwcu ukarano 119 osób. Do tego 12 osób zostało pouczonych, a 6 wniosków skierowano do sądu. Było też 47 przypadków odwiezienia osób na ODON (Ośrodek dla Osób Nietrzeźwych - przyp. red.).

Wiele z takich przypadków wychwycono za pomocą monitoringu miejskiego. W pierwszym półroczu 2021 roku operatorzy monitoringu miejskiego przekazali do realizacji 1062 interwencje dotyczące spożywania alkoholu straży miejskiej lub policji. Strażnicy zaprezentowali zdjęcia z tychże nagrań, które możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Miał 4 promile alkoholu i jechał całą szerokością jezdni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE