Poznań: Prezydent Jacek Jaśkowiak podczas WOŚP 2020 W KAMIZELCE KULOODPORNEJ

2020-01-12 18:02 BE
Jacek Jaśkowiak gościem Expressu Biedrzyckiej
Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS Jacek Jaśkowiak gościem Expressu Biedrzyckiej

Jak mówi prezydent Poznania, tegoroczny finał WOŚP jest dla niego szczególny. Jacek Jaśkowiak wspomina zamordowanego w ubiegłym roku prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i zdradza, że podczas zbiórki pieniędzy ma na sobie kamizelkę kuloodporną.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Hasłem przewodnim jest "Wiatr w żagle".

Finał WOŚP w Poznaniu w tym roku po raz pierwszy odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczestniczy w nim również prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. I choć, jak mówi w rozmowie z Polsat News, nie boi się brać udziału w tego typu wydarzeniach, to stosuje się do zaleceń i dziś nosi kamizelkę kuloodporną.

Jacek Jaśkowiak wspomina zamordowanego w ubiegłym roku prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jako osobę dobrze nastawioną do wszystkich, z otwartym sercem i przyznaje, że w tym dniu myśli o Pawle Adamowiczu i jego pracy, co jest dla niego samego motywacją do działania na rzecz dobra publicznego.