Przewiercali baki tirów i ściągali z nich paliwo! Złodziejskie trio z Wielkopolski

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Przewiercali baki tirów i ściągali z nich paliwo! Złodziejskie trio z Wielkopolski

Przewiercali baki tirów i ściągali z nich paliwo! Złodziejskie trio z Wielkopolski

2022-02-15 21:20

W okolicach Środy Wielkopolskiej grasowała szajka złodziei paliwa. Trzech mężczyzn od dłuższego czasu kradło benzynę z baków ciężarówek. W końcu wpadli w ręce policji. Teraz grozi im długi pobyt w więzieniu.

Średzcy kryminalni 8 lutego zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 29 lat. Kradzieżami paliwa z ciężarówek rozbita szajka zajmowała się od końca grudnia 2021 roku, co przyznaje oficer prasowy policji w Środzie Wielkopolskiej st. asp. Edyta Kwietniewska. Zatrzymani mężczyźni działali głównie na terenie niewielkich miejscowości powiatu średzkiego. - Przewiercali baki tirów i ściągali z nich paliwo. W ten sposób z jednego pojazdu potrafili uzyskać od 300 do nawet 800 litrów ropy – zaznaczyła Kwietniewska. Według ustaleń śledczych złodzieje dokonali w ten sposób 14 kradzieży, a ich łupem padło łącznie około 5,5 tys. litrów paliwa. Straty spowodowane zarówno kradzieżami oleju napędowego, jak i uszkodzeniami zbiorników ciężarówek sięgnęły około 70 tys. zł.

Kradzieżami zajmowali się: 29-letni, znany policji, mieszkaniec powiatu średzkiego i 22-letni obywatel Ukrainy. - W przestępczym procederze wspierał ich 24-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto nad Wartą. Ten ostatni nie tylko uczestniczył w niektórych kradzieżach, ale też działał jako paser i sprzedawał trefne paliwo. Podczas przeszukania jego posesji kryminalni zabezpieczyli część nielegalnego mienia – opisała Kwietniewska.

Według ustaleń policjantów zatrzymani odpowiadają także za m.in. kradzież rusztowań budowlanych czy skrzyń narzędziowych. Mężczyznom przedstawiono zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko mieniu. Grozi im od roku do 10 lat więzienia.

Zatrzymanie nielegalnego transportu paliwa
Nasi Partnerzy polecają