Pytali o zdrowie i kradli pieniądze. Staruszka straciła oszczędności swojego życia

2020-01-15 14:10 BM
Staruszka straciła oszczędności swojego życia
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

Bezczelna kradzież w Trzemesznie (pow. gnieźnieński). Dwie kobiety oszukały i okradły 89-letnią kobietę. Policja apeluje, aby ostrzegać swoich znajomych i bliskich przed tego typu sytuacjami.

Do zdarzenia doszło w czwartek (9 stycznia). Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 89-letnia mieszkanka Trzemeszna została okradziona.

- Do mieszkania wpuściła dwie kobiety. Miały się one podać się za pracownice Ośrodka Zdrowia. Jedna z nich rozmawiała z kobietą i dopytywała o jej zdrowie. W tym czasie druga przeszukała pokój i ukradła pieniądze. Seniorka zorientowała się, że została okradziona dopiero wówczas gdy kobiety opuściły jej mieszkanie. W ten sposób straciła 1650 złotych - relacjonują funkcjonariusze z Gniezna.

Policjanci szukają oszustek i złodziejek. To nie pierwszy tego typu przypadek, ale mundurowi proszą o zachowanie ostrożności.

- Oszuści i złodzieje wciąż szukają nowych sposobów na to, aby się wzbogacić. Często wykorzystują życzliwość i otwartość starszych osób. Pukają do drzwi seniorów, wykazują zainteresowanie ich sprawami. Podają się za pracowników różnych instytucji - przestrzegają funkcjonariusze.