Poznań. Blokada na kole radiowozu

i

Autor: PikuśPOL / Twitter Poznań. Blokada na kole radiowozu. Internauci podzieleni.

Radiowóz z Poznania hitem internetu. Blokada na kole podzieliła internautów

2022-06-30 20:36

Policyjny radiowóz z Poznania stał się słynny na całą Polskę, ale nie za sprawą brawurowego pościgu, lecz... blokady na kole, którą założyli funkcjonariusze straży miejskiej. Jak widać, dla strażników z Poznania nie ma kierowców równych i równiejszych. Policjant kierujący radiowozem musi zapłacić mandat za złe parkowanie. Internautów podzieliło natomiast zachowanie strażników. Czy zakładanie blokady na koło radiowozu było konieczne?

Zdarzenie, które poruszyło internautów, miało miejsce na ul. Wrzoska w Poznaniu. Funkcjonariusze straży miejskiej podjęli tam interwencję ws. nieprawidłowo zaparkowanych radiowozów. Strażnicy mieli pełne ręce roboty, gdyż nałożyli aż 7 blokad na koła. Wśród aut był... policyjny radiowóz.Samochód policyjny, służbowy samochód straży miejskiej, czy innych służb jest traktowany tak samo, jeśli nie ma włączonych sygnałów uprzywilejowania. W tym przypadku, takiego czegoś nie było i samochód policyjny, tak jak 6 innych samochodów, stał w miejscu zabronionym na ul. Wrzoska – wyjaśnia Przemysław Piwecki z poznańskiej straży miejskiej, cytowany przez portal Poznań Nasze Miasto.

Blokada na kole radiowozu. Policjant zapłaci mandat

Piwecki dodał, że blokada z koła radiowozu została szybko zdjęta, ponieważ w każdej chwili radiowóz mógł posłużyć policjantom w ważnej interwencji, np. takiej ratującej czyjeś życie. Strażnik zdjął blokadę i pozostawił wezwanie do zapłaty mandatu w kwocie 100 zł.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 15-latka, która zatruła się alkoholem, walczyła o życie! Policja znalazła ekspedientkę

Blokada na kole radiowozu. Strażnicy z Poznania mieli rację?

I właśnie sposób ukarania poznańskich policjantów poruszył internautów. Niektórzy cieszyli się z faktu, że dla straży miejskiej nie ma aut równych i równiejszych. – No i to mi się podoba. Pan Strażnik powinien dostać premię, oraz awans – czytamy w jednym z komentarzy na Twitterze. – A co? Policyjnego nie obowiązują przepisy? – to kolejny komentarz.

Niektórzy mieli strażnikom za złe założenie blokady na koła radiowozu. – A gdyby potrzebna była pilna interwencja policji... zamiast zdjęcia porobić, raport, mandat wystawić i do komendanta policji. To dla mnie kolejny powód za likwidacją straży miejskiej – napisał jeden z użytkowników Twittera. – Karetce pewnie też by założył – dodał inny.

ZOBACZ TEŻ: Kontrowersyjny ksiądz z Poznania znowu w akcji! Rzucił się pod koła innemu duchownemu [WIDEO]

Sonda
Czy masz zaufanie do Straży Miejskiej?
Tak warszawska straż miejska wyławiała łosia ze stawu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE