Roszków: Kogut sąsiada zakłócał parze ciszę nocną! "Mieszczuchy"

2021-09-21 12:12
Roszków: Kogut sąsiada zakłócał parze ciszę nocną! Mieszczuchy
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Roszków: Kogut sąsiada zakłócał parze ciszę nocną! "Mieszczuchy"

Nieprawdopodobna historia z Roszkowa (pow. jarociński). Małżeństwo zawiadomiło policję, że kogut sąsiada zakłóca im ciszę nocną. - Kazał koguta na rosół sobie sprawić. Dał mi trzy dni na zlikwidowanie kurnika - przyznaje hodowca, pan Zenon. Sprawą musiała zająć się policja. Co zdecydowano w tej sprawie?

Małżonkowie z wielkopolskiego Roszkowa zawiadomili policję w Jarocinie o zakłócaniu ciszy nocnej przez koguta sąsiada, z którym graniczą ogrodzeniem od 7 lat. Najpierw zgłaszali swoje pretensje bezpośrednio sąsiadowi, który w Roszkowie mieszka od 27 lat i od samego początku hoduje różne zwierzęta. - Sąsiad taki wykształcony jest, bo powiedział mi, że w Afganistanie był. Kazał mi zrobić coś z kogutem, bo jego żona nie może spać - powiedział PAP 61-letni rolnik Zenon Szeps. Gospodarz tłumaczył, że koguta uciszyć nie może, bo w kurniku upał i latem trzeba okna otwierać. - Powiedziałem, że jak się zrobi chłodniej na dworze, to żona koguta już nie będzie słyszeć - miał poinformować pan Zenon.

Kilka dni później do drzwi rolnika ponownie zapukał sąsiad. - Tym razem kazał koguta na rosół sobie sprawić. Dał mi trzy dni na zlikwidowanie kurnika - powiedział hodowca. Po tym czasie hodowcę odwiedziła policja. - Otrzymaliśmy zgłoszenie, że kogut zakłóca w nocy wypoczynek, że każdej nocy o godzinie 3:00 zaczynia piać, co powoduje przerwanie snu domowników – powiedziała st. asp. Agnieszka Zaworska.

Zawiadomienie zostało przyjęte i policja przesłuchała strony sporu. Na miejsce zdarzenia przyjechał dzielnicowy, który obejrzał kurnik i wypytał okolicznych sąsiadów na temat zakłócania ciszy nocnej przez koguta. - Ostatecznie odmówiliśmy wszczęcia postępowania ze względu na brak cech wykroczenia – wyjaśniła rzecznik policji.

Pan Zenon podkreślił w rozmowie z PAP, że "nikt nie miał pretensji, poza tym jednym małżeństwem". Dodał, by jego sąsiedzi wzięli sobie do serca radę byłego ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego. - Kiedyś powiedział, że zanim mieszczuchy przeprowadzą się na wieś powinni wiedzieć, że tam żyją zwierzęta i pracują maszyny rolnicze, które mogą im przeszkadzać - dodał gospodarz.

Sonda
Czy lubisz wieś?
Kogut Zdzichu będzie miał operację kolana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE