Rusza remont na Przybyszewskiego - będą zmiany w rozkładzie MPK

2017-04-30 14:19
Remont potrwa do 11 maja.
Autor: Urząd Miasta Poznania Remont potrwa do 11 maja.

Dopiero co zakończył się remont torowiska na Dębcu, a w poniedziałek, 1 maja drogowcy przeniosą się tym razem na ul. Przybyszewskiego. Remont będzie dotyczył przejazdów przez torowiska w rejonie skrzyżowań ulicy Przybyszewskiego z Marcelińską i Szamarzewskiego, a to oznacza zmiany tras autobusów i jednej z linii tramwajowych.

- Te przejazdy są bardzo zniszczone. Prace są pilne i konieczne - mówi Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. 

W związku z tym pasażerowie komunikacji miejskiej muszą przygotować się na pewne zmiany w rozkładzie MPK. które zaczną obowiązywać od poniedziałku, 1 maja. Oto szczegóły:

Linia nr 7:

ZAWADY – … – Hetmańska – Reymonta – Grunwaldzka – BUDZISZYŃSKA.   

Linia nr 45:

DWORZEC ZACHODNI – … – Reymonta – Grunwaldzka – Grochowska – Marcelińska – … – KACZA. 

W kierunku Kacza-Dworzec Zachodni – trasa bez zmian.   

Linia nr 69:

OS. KOPERNIKA – … – Promienista – Grochowska – Bukowska – Zwierzyniecka – OS. ŁOKIETKA. 

W kierunku os. Łokietka-os. Kopernika – trasa bez zmian.   

Linia nr 93:

Autobusy jadące w kierunku os. Jana III Sobieskiego nie będą wjeżdżać w torowisko na rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

W trakcie trwania prac tymczasowe przystanki zostaną utworzone na l. Przybyszewskiego po zjeździe z ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego w kierunku północnym.

Remont ma zakończyć się 11 maja.

Czytaj też: Ceny biletów komunikacji miejskiej w Poznaniu [jednorazowe, sieciówki, karta PEKA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE