Samochód na drzewie, a kierowcy brak! Zaskakujący wypadek pod Piłą

i

Autor: KPP Piła Samochód na drzewie, a kierowcy brak! Zaskakujący wypadek pod Piłą

Kierowca bał się policji

Samochód na drzewie, a kierowcy brak! Zaskakujący wypadek pod Piłą

2022-08-01 13:11

Niebezpieczne zdarzenie w miejscowości Leżenica-Kolonia (pow. pilski). Samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Służby na miejscu nie zastały kierowcy. Na szczęście byli świadkowie zdarzenia, którzy o wszystkim opowiedzieli.

Do zdarzenia doszło w czwartek (28 lipca) po godz. 17:00. Dyżurny pilskiej policji otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Leżenica-Kolonia. - Z treści zgłoszenia wynikało, iż samochód osobowy marki Subaru wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Po dojeździe służb na miejsce kolizji w pojeździe nie było już nikogo - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Na miejscu byli jednak świadkowie, którzy zrelacjonowali, że widzieli jak po uderzeniu z pojazdu wychodzi mężczyzna oraz kobieta, a następnie szybko oddalają się z miejsca zdarzenia. Tym samym policjanci rozpoczęli poszukiwanie uciekinierów. - Po kilkudziesięciu minutach policjanci z Szydłowa na jednej z gminnych dróg zauważyli osoby pasujące do opisu świadków. Podczas rozpytania zarówno kobieta jak i mężczyzna zaprzeczali, aby ktokolwiek z nich miał prowadzić samochód - mówi st. sierż. Zeszot.

Policjanci przeprowadzili badanie trzeźwości. Wynik wskazał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie kobiety i ponad 2 promile u mężczyzny. To jednak nie wszystko. - Jak się okazało, 33-letni mieszkaniec powiatu wałeckiego był także poszukiwany do odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności. Został on również zabrany na szczegółowe badania, których wstępny wynik potwierdził obecność amfetaminy w jego organizmie - mówi policjant.

Po wytrzeźwieniu i przeprowadzeniu dalszych czynności 33-latek przyznał się do kierowania pojazdem. Mężczyzna usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za które może grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto odpowie za wykroczenie kierowania samochodem bez wymaganych uprawnień oraz doprowadzenie do kolizji, za które sąd może orzec grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

Wypadek przy ul Glinik. Kobieta uderzyła w drzewo
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany