Sensacyjne wyniki badań poznańskich naukowców. Odkryli wyjątkowe właściwości soku z ziemniaka!

i

Autor: sbj04769 / CC0 / pixabay.com Sensacyjne wyniki badań poznańskich naukowców. Odkryli wyjątkowe właściwości soku z ziemniaka!

Ale odkrycie!

Sensacyjne wyniki badań poznańskich naukowców. Odkryli wyjątkowe właściwości soku z ziemniaka!

2023-01-25 12:32

Sok z ziemniaka lekarstwem? To nie jest kulinarno-leczniczy fake news! Zapoczątkowane przez prof. dr hab. inż. Grażynę Lewandowicz badania prowadzone na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wykazały, że składniki zawarte w soku z ziemniaka działają przeciwnowotworowo i przeciwzapalnie! Szczegóły znajdziecie w poniższym artykule.

Lecznicze właściwości soku z ziemniaka

Sok z ziemniaka jest produktem ubocznym powstającym w procesie produkcji skrobi. Świeżo wyciśnięty sok z ziemniaka już od wieków był stosowany w europejskiej medycynie ludowej do leczenia, między innymi wrzodów żołądka. Zapoczątkowane przez prof. dr hab. inż. Grażynę Lewandowicz badania prowadzone na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wykazały, że składniki soku z ziemniaka działają przeciwnowotworowo i przeciwzapalnie w obrębie przewodu pokarmowego.

Największym minusem soku z ziemniaka są jednak jego walory... sensoryczne.

- Dlatego właśnie zespół naukowców z Poznania opracował atrakcyjną linię produktów spożywczych (pieczywo chrupkie, zupa krem, makaron, pasztet, parówki, sok warzywny, chrupki) przeznaczoną do wspomagania dietetycznego chorych na zapalenie jelit - informuje Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. - Po sześciotygodniowym stosowaniu w diecie bioaktywnej zupy krem i bioaktywnego pasztetu uzyskano obniżenie wskaźników stanu zapalnego u chorych.

Sok z ziemniaka uchroni przed rakiem?

Przeprowadzone badania potwierdzają także działanie przeciwko nowotworom przewodu pokarmowego, zarówno jelit, jak i żołądka.

Czy zatem sok ziemniaczany okaże się ukrytym skarbem i dostarczy cennych związków do leczenia chorób przewodu pokarmowego? Jest to możliwe! Tym bardziej, że badania nad właściwościami tego soku są kontynuowane.

Sonda
Sok z ziemniaka można zrobić samemu!
Polacy WŚCIEKLI na DROŻYZNĘ. Ziemniaki to teraz RARYTASY! | Komentery
Nasi Partnerzy polecają