Sezon grzewczy w Poznaniu. Kiedy zaczną grzać kaloryfery? Na niektórych osiedlach są już ciepłe grzejniki!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Sezon grzewczy w Poznaniu. Kiedy zaczną grzać kaloryfery? Na niektórych osiedlach są już ciepłe grzejniki!

Gdzie są ciepłe grzejniki?

Sezon grzewczy w Poznaniu. Kiedy zaczną grzać kaloryfery? Na niektórych osiedlach są już ciepłe grzejniki!

2022-09-20 14:39

Sezon grzewczy w Poznaniu. Za oknami jest już szaro i ponuro, a temperatury powietrza nas nie rozpieszczają. To znak, że za chwilę powinien rozpocząć się sezon grzewczy. Jak to wygląda w Poznaniu? Kiedy zaczną grzać kaloryfery? Na kilku osiedlach są już ciepłe!

Kiedy rusza sezon grzewczy 2022/23 w Poznaniu?

Sezon grzewczy z reguły rozpoczyna się na przełomie września i października. To właśnie wtedy pogoda staje się coraz gorsza, a w naszych mieszkaniach jest równie zimno, jak za oknem. Kiedy rozpocznie się sezon grzewczy w Poznaniu? Ostatnie dni nas nie rozpieszczały jeśli chodzi o pogodę. Termometry kilka razy wskazały już poniżej 10 stopni Celsjusza. Szczególne zimne noce i poranki spowodowały, że największe spółdzielnie mieszkaniowe w Poznaniu rozpoczęły już sezon grzewczy. Ciepłe grzejniki są od kilku dni w blokach na terenie Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na Piątkowie, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Przeczytaj także: 23-latka utknęła pod… KALORYFEREM. Myślała, że ktoś ją goni! SZOKUJĄCE

Sezon grzewczy 2022/23 w Poznaniu. Tutaj już grzeją kaloryfery

W poniedziałek (19 września) ciepło popłynęło do wszystkich mieszkańców Piątkowa. We wtorek lub w środę ciepłe grzejniki powinny być także na Jeżycach. Nieco inaczej sytuacja wygląda na Winogradach i Ratajach. Mieszkańcy tych osiedli muszą jeszcze poczekać aż ich grzejniki będą ciepłe.

Sezon grzewczy. Od kiedy od kiedy?

Sezon grzewczy to okres kiedy firmy, ze względu na warunki atmosferyczne, dostarczają ciepło do budynków mieszkalnych. Zazwyczaj okres ten trwa od 1 września do 31 maja, jednak ze względu na brak precyzyjnych przepisów, o ciepłych grzenikach decydują spółdzielnie i zarządcy.

Przyjmuje się więc, że sezon rusza wtedy, gdy temperatura na dworze w nocy, przez trzy dni z rzędu nie przekroczy 10 stopni Celsjusza. Niestety, w tym roku wciąż to niewiele zmienia.

Sonda
Jaka jest Twoja ulubiona pora roku?
Kwitnące wrzosy symbolem jesieni!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE