Skoki. Młody mężczyzna chciał rzucić się pod pociąg. Na widok policjantów zaczął biec po torowisku

i

Autor: KPP Wągrowiec Skoki. Młody mężczyzna chciał rzucić się pod pociąg. "Na widok policjantów zaczął biec po torowisku"

Skoki. Młody mężczyzna chciał rzucić się pod pociąg. "Na widok policjantów zaczął biec po torowisku"

2022-06-13 14:49

Dramatyczne wydarzenia w Skokach (pow. wągrowiecki) w Wielkopolsce. Młody mężczyzna chciał się rzucić pod nadjeżdżający pociąg. Policjanci otrzymali niepokojące sygnały i ruszyli na poszukiwania desperata, który na ich widok zaczął biec po torowisku.

Do zdarzenia w Skokach doszło kilka dni temu. Policjanci otrzymali po godzinie 23:00 sygnał, że młody mężczyzna ma zamiar popełnić samobójstwo. Patrol interwencyjny w składzie sierż. sztab. Krzysztof Kutzner i st. sierż. Monika Kowalska próbowali, jak najszybciej ustalić potencjalne miejsce przebywania desperata. Okazało się, że mężczyzna mógł pójść na torowisko, aby rzucić się pod nadjeżdżający pociąg. - Policjanci dostrzegli desperata na nasypie przy wiadukcie kolejowym w centrum Skoków. Nie miał on zamiaru odpuścić i na widok policjantów zaczął biec po torowisku - relacjonuje mł. asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Policjanci ruszyli w pościg za desperatem, ale jednocześnie powiadomili dyspozytora kolei, aby wstrzymał czasowo ruch szynobusów na tym odcinku, co dawało względne bezpieczeństwo. - Po chwili policjanci dogonili mężczyznę i sprowadzili z torowiska. Po wystudzeniu pierwszych emocji i uspokojeniu mężczyzny otworzył się on przed policjantami zdradzając motywację swojego działania - wyjaśnia mł. asp. Zieliński.

Mężczyźnie po przeprowadzonej interwencji została zapewniona pomoc medyczna.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Desperat skoczył z mostu