Jurek Owsiak odsłonił tablicę

Skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu. "To dzięki niej mamy sprzęt za ponad 50 mln zł"

2022-10-05 9:53

To już oficjalne. Skwer przy szpitalu pediatrycznym w Poznaniu otrzymał nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak przyznał prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, WOŚP to coś wyjątkowego. Do tej pory fundacja przekazało do poznańskich szpitali 13,5 tysiąca sztuk sprzętu o wartości przeszło 53 mln złotych.

Oficjalne otwarcie nastąpiło we wtorek, 4 października. Wybór miejsca był nieprzypadkowy. Skwer Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajduje się w rejonie ul. A. Wrzoska, tuż przy nowym szpitalu dziecięcym w Poznaniu. O nazwie skweru zdecydowali miejscy radni podczas kwietniowej sesji.

Wsparcie od WOŚP dla poznańskich szpitali

Poznański magistrat podkreślił, że WOŚP jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych fundacji o ogólnopolskim zasięgu, a dzięki pieniądzom, zebranym podczas finałów Orkiestry, placówki medyczne otrzymują sprzęt niezbędny do ratowania życia i zdrowia pacjentów.

Symbolicznego odsłonięcia skweru dokonał Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przypomniał, że WOŚP przekazała Poznaniowi 13 571 sztuk sprzętu, który jest warty 53 853 233,81 zł.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak podziękował prezesowi WOŚP za wszystkie lata działalności Orkiestry. - To dzięki niej mamy w poznańskich szpitalach sprzęt za ponad 50 mln zł. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to coś wyjątkowego: święto solidarności, demokracji i patrzenia na świat przez pryzmat potrzeb drugiego człowieka. Życzę nam wszystkim, abyśmy zawsze szukali tego, co nas łączy i potrafili się jednoczyć wokół tak pięknych idei - powiedział.

We wtorek otwarto również nowy oddział dziecięcej onkologii w szpitali im. Jonschera.

Pierwszy taki zabieg w Małopolsce: w krakowskim Szpitalu im. Ludwika Rydygiera wszczepili implanty ślimakowe

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają