Ślisko na drogach w Poznaniu. ZDM apeluje do mieszkańców

i

Autor: ZDM Poznań Ślisko na drogach w Poznaniu. ZDM apeluje do mieszkańców

Ślisko na drogach w Poznaniu. ZDM apeluje do mieszkańców

2021-12-29 9:53

Od kilku godzin na ulicach i chodnikach w Poznaniu panują fatalne warunki atmosferyczne. Praktycznie w całym mieście występuje gołoledź, a poruszanie się jest mocno utrudnione. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu wydał komunikat w tej sprawie.

W środowy poranek informowaliśmy, że na drogach i chodnikach w Poznaniu panują fatalne warunki w związku z gołoledzią. - Polecam łyżwy w drodze do pracy - napisał pan Marcin. Opóźnienia notowały m.in. autobusy komunikacji miejskiej. Zresztą poruszanie się po mieście zarówno własnym autem, jak i pieszo sprawia duże problemy. Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu zapewnia, że już w nocy trwały działania na drogach. - Prace były prowadzone m.in. na sieci dróg strategicznych oraz na chodnikach. Działania ponawiane są obecnie na jezdniach, chodnikach i drogach rowerowych. Reagujemy również na zgłoszenia mieszańców - czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele ZDM proszą kierowców, pieszych i rowerzystów o zachowanie ostrożności. - Właścicielom, zarządcom nieruchomości przypominamy, że chodniki, które położone są bezpośrednio przy granicy ich nieruchomości muszą odśnieżać i usuwać z nich śliskość. Obowiązek taki nakłada ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Niewywiązywanie się z niego grozi otrzymaniem mandatu od straży miejskiej - dodają.

Warto śledzić stronę internetową ZDM w zakładce "Akcja zima". Miejskie służby zamieszczają tam informacje o pogodzie w najbliższych godzinach oraz to, jak będzie ona wpływać na podejmowane przez ZDM działania. ZDM przyjmuje zgłoszenia pod numerami telefonu 61 64 77 231, 61 646 33 44 lub e-mailowo: zima@zdm.poznan.pl.

Sonda
Gołoledź jest gorsza niż śnieżyca. Zgadzasz się z tym?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE