Śrem: Przejechał dziecko, bo robił miejsce dla straży. Kierowca jest już w rękach policji

2020-06-29 14:47 MROK
Tragiczny wypadek pod Śremem. Przejechał dziecko samochodem
Autor: Paweł Jaskółka Tragiczny wypadek pod Śremem. Przejechał dziecko samochodem

Prokuratura Rejonowa w Śremie (woj. wielkopolskie) prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego potrącenia 2-letniego chłopca. Dziecko samochodem przejechał znajomy rodziców, który chciał zrobić miejsce dla wozu strażackiego. W pobliżu miał lądować helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wezwany dla ojca mężczyzny. Mimo reanimacji dziecko zmarło

Ten tragiczny wypadek wydarzył się w małym Chrząstowie niedaleko Śremu. Wszystko zaczęło się około południa, gdy Franciszek G. zasłabł. Mężczyzna leczy się na cukrzyce, dlatego rodzina wezwała pogotowie. Na miejsce miało przylecieć Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Helikopter miał lądować na pobliskim polu.

CZYTAJ: Horror na plaży! Spali w namiocie nad Wisłą. Porwał ich nurt wody! Uratowali ich strażacy

Dlatego, gdy było już wiadomo, że leci śmigłowiec, jeden z mężczyzn postanowił przepracować swoje auto, żeby zrobić miejsce dla strażaków, którzy w takich sytuacjach zabezpieczają teren i samo lądowanie. Niestety mężczyzna nie zauważył, że prosto pod koła wbiegło mu dziecko. Dwuletni chłopczyk, który ze swoimi rodzicami przyjechał w odwiedziny do znajomych.

Niestety mimo reanimacji dziecko zmarło. Sprawę wypadku bada teraz Prokuratura Rejonowa w Śremie. - Zatrzymany do tej sprawy jest mężczyzna, ale nie usłyszał jeszcze zarzutów - mówi Super Expressowi Renata Mikołajczak, szefowa Prokuratury Rejonowej w Śremie. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy. - Pobrano też krew do badań - mówi prokurator. Wyniki dadzą odpowiedź na pytanie, czy nie był pod wpływem innych substancji.

Netflix: premiery na lipiec

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.