Strażak pod wpływem alkoholu na akcji? Sprawa jest wyjaśniana

i

Autor: Google Map Strażak pod wpływem alkoholu na akcji? Sprawa jest wyjaśniana

Wielkopolska

Strażak pod wpływem alkoholu na akcji? Sprawa jest wyjaśniana

2023-09-13 12:14

Nowotomyska policja pod nadzorem prokuratury prowadzi postępowanie w sprawie strażaka miejscowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, który według osoby zgłaszającej interwencje, miał znajdować się pod wpływem alkoholu.

Czy strażak udał się na akcję pod wpływem alkoholu? To ma wykazać śledztwo rozpoczęte przez policję z Nowego Tomyśla. Cała sytuacja miała mieć miejsce 28 sierpnia.

Pijany strażak na służbie - tak twierdzi zgłaszający

28 sierpnia 2023 roku nowotomyska policja otrzymała zgłoszenie o pijanym strażaku na służbie. Jak poinformował Mariusz Majewski, oficer prasowy z KPP w Nowym Tomyślu dla nowytomysl.naszemiasto.pl strażak miał wykonywać rutynowe czynności przypisane dowódcy pod wpływem alkoholu.

- Policjanci wraz z oficerem kontrolnym udali się do nowotomyskiej komendy straży. W trakcie działań ustalono, że strażaka tam nie ma. Udał się poza jednostkę samochodem służbowym. Dowódca komendy wskazał miejsce, gdzie ma się znajdować. Podczas wykonywanych czynności dostrzeżono pojazd służbowy, który został zaparkowany na prywatnej posesji. Nie była to jednak posesja strażaka, którego szukano. Rozpoczęto więc szeroko zakrojone działania - ukierunkowane na znalezienie tej osoby. Policjanci kilkukrotnie udali się również w miejsce zamieszkania osoby wskazanej w zgłoszeniu. Niestety nie zastali jej w domu - powiedział Mariusz Majewski dla portalu naszemiasto.pl

Sprawa wyjaśniana jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu oraz przez przełożonych strażaka. Strażak podczas zgłoszenia wykonywał rutynowe czynności przypisane dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany