Szczury ATAKUJĄ Poznań! Mieszkańców czeka walka z prawdziwą PLAGĄ gryzoni?

2021-03-04 11:00 bm
Szczury ATAKUJĄ Poznań! Mieszkańców czeka walka z prawdziwą PLAGĄ gryzoni?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Szczury ATAKUJĄ Poznań! Mieszkańców czeka walka z prawdziwą PLAGĄ gryzoni?

W wielu miejscach Poznania pojawiły się szczury! Czy mieszkańcom stolicy Wielkopolski grozi walka z plagą gryzoni? Jest to bardzo możliwe, choć jest na to sposób. W najbliższym czasie ma się rozpocząć deratyzacja!

Mieszkańcy Poznania informują, że w różnych miejscach miasta można spotkać szczury. Telewizja WTK przekazała, że wiele z nich jest w okolicach Jeziora Maltańskiego. - Czy Poznań po podzieli "lockdownie" los Londynu, który zmaga się z plagą szczurów? - pytał jeden z widzów lokalnej telewizji.

Duże skupiska szczurów były widziane także na Morasku, Wildzie i Łazarzu. To bardzo niepokojące zjawisko, bowiem szczury roznoszą wiele chorób.

Na szczęście 1 kwietnia 2021 roku ma się rozpocząć obowiązkowa deratyzacja miasta. W Poznaniu przeprowadzana jest ona dwa razy w roku. Właśnie w kwietniu oraz we wrześniu. Obowiązkową deratyzacją objete są zabudowa mieszkaniowa i wielorodzinna oraz miejsca najbardziej narażone na bytowanie gryzoni czyli lokale gastronomiczne, sklepy, targowiska i giełdy rolno-spożywcze a także magazyny żywności, gospodarstwa rolne i hodowlane, zakłady przetwórstwa żywności, szpitale, hotele, internaty, domy akademickie i bursy czy schronisko dla zwierząt i ogród zoologiczny.

Ratują szczury porzucone w centrum Lublina
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE