Szczur

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Szczur

Plaga szczurów na poznańskim osiedlu! Zaczynają wchodzić do mieszkań

2023-03-16 12:30

Szczury w miejskiej przestrzeni to duży problem, który nie jest taki prosty do rozwiązania. Podobnie rzecz ma się w Poznaniu, gdzie w kilku miejscach szczurów jest cała masa. Problem ten szczególnie widoczny ma być na osiedlu Przyjaźni.

O sprawie szczurów na Osiedlu Przyjaźni poinformował porta epoznan.pl. Mieszkańcy skarżą się, iż na osiedlu widać plagi szczurów. Mało tego, niektóre z nich nawet zaczynają wchodzić do mieszkań. Administracja osiedla zdaje sobie jednak sprawę z zaistniałej sytuacji.

Problem nie tylko na jednym osiedlu?

- Głównym powodem występowania szczurów jest nadal nierozwiązany problem migracji tych zwierząt przez sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej należącej do Miasta Poznania, a także sprawa nielegalnego koczowiska znajdującego się przy ul. Lechickiej, gdzie gryzonie mają nieograniczony dostęp do pokarmu - wyjaśnia Administracja Osiedla Przyjaźni, która dodaje, iż także dokarmianie ptaków przez mieszkańców powoduje, iż szczury znajdują tutaj kolejne pożywienie.

Równocześnie administracja podkreśla, że PSM Winogrady, a także jednostki pomocnicze z Winograd apelowały do władz Poznania o "poważne potraktowanie sprawy koczowiska, jak na razie bez rezultatu".

Deratyzacja w Poznaniu: jak działa miejski plan?

Miejskie parki i skwery monitorowane są przez cały rok. Natomiast w budynkach zabudowy wielolokalowej, punktach gastronomicznych, obiektach handlowych branży spożywczej, na targowiskach, w szpitalach, hotelach, budynkach placówek oświatowych, żłobkach i domach pomocy społecznej oraz obiektach, w których prowadzi się zbiorowe żywienie albo działalność w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów, deratyzacja odbywa się dwa razy w ciągu roku - najbliższa już w kwietniu.

Najczęściej szczury spotykamy na terenie nieruchomości, blisko ludzi i jedzenia. Należy w takiej sytuacji powiadomić zarządcę danej nieruchomości, ponieważ to on jest zobowiązany wykonać deratyzację w tym miejscu. Jeśli zdarzy się tak, że osoba odpowiedzialna nie reaguje, należy to zgłosić do Straży Miejskiej.

Zgłoszenia do straży miejskiej można kierować pod numerem 61 878 55 87 lub 986. Widząc szczury w miejscu publicznym, należy zgłosić ten fakt do Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP, dzwoniąc pod numer telefonu: 61 878 4257 lub 61 878 4173 lub poprzez aplikację Smart City Poznań - w kategorii porządek - deratyzacja.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Szczury na poznańskim osiedlu. Przyczyną pobliskie koczowisko?
Nasi Partnerzy polecają