Szydłowo: Po "pracy" wsiadał na jednoślad i jechał na złomowisko

2021-07-30 11:26
Szydłowo: Po pracy wsiadał na jednoślad i jechał na złomowisko
Autor: KPP Piła Szydłowo: Po "pracy" wsiadał na jednoślad i jechał na złomowisko

33-letni mężczyzna bardzo często odwiedzał lokalne składowisko odpadów. Teraz ma olbrzymie kłopoty, bo śledczy postawili mu zarzuty i grozi mu kilka lat więzienia. Co takiego przeskrobał mieszkaniec powiatu pilskiego?

W poniedziałek (26 lipca) do Posterunku Policji w Szydłowie trafiło zgłoszenie od właściciela lokalnego składowiska odpadów o kradzieży aluminiowych elementów, które były przeznaczone do złomowania. Funkcjonariusze badając zabezpieczony materiał dowodowy ustalili personalia mężczyzny, który już po godzinie został zatrzymany. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Szydłowo. - Prowadzone postępowanie wyjaśniło, że mężczyzna trzykrotnie pojawił się na terenie składowiska odpadów, skąd każdorazowo zabierał aluminiowe elementy przeznaczone do złomowania. Sprawca po każdej z kradzieży przewoził mienie swoim jednośladem do Piły, aby spieniężyć je w lokalnym skupie złomu. Wartość skradzionych elementów wyniosła blisko 2 tysiące złotych - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

33-letni mieszkaniec gminy Szydłowo usłyszał już zarzuty związane z dokonaniem kradzieży. Za popełnione przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Odebrała złodziejom torebkę. "Wbiłam im szpony"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE