Września: Gąski zielone, które okazały się MUCHOMORAMI. Nie żyją CZTERY osoby!

2020-10-02 14:37 BM, MROK
Trujące grzyby na targowisku we Wrześni. Nie żyją CZTERY OSOBY
Autor: Wielkopolska Policja/ Andrzej Borowiak Trujące grzyby na targowisku we Wrześni. Nie żyją CZTERY OSOBY

Liczba ofiar po zjedzeniu trujących grzybów we Wrześni wzrosła do czterech. Takie informacje przekazał rzecznik Wielkopolskiej Policji mł. insp. Andrzej Borowiak. Trwa prokuratorskie śledztwo w tej sprawie. Podejrzane grzyby miały być dostępne na lokalnym targowisku!

Trwa sezon grzybowy. Niestety w takich przypadkach zdarzają się także przykre sytuacje. We Wrześni zmarły aż cztery osoby w wieku od 44 do 81, które zatruły się grzybami.

- Dwie z ofiar to siostry w wieku 68 i 80 lat. Trafiły do nas w poniedziałek w bardzo złym stanie, z silnym zatruciem. Niestety leczenie nie przynosiło efektów i postanowiliśmy, że jedna z pań (młodsza) powinna mieć przeszczepioną wątrobę. Niestety kobieta nie dożyła zabiegu. Kilka godzin później zmarła druga kobieta - przekazał w rozmowie z "SE" lekarz toksykolog Eryk Matuszkiewicz ze szpitala im. Raszei w Poznaniu.

Wszystkie informacje są bardzo niepokojące, bowiem zmarłe osoby mieszkały na osiedlu 1000-lecia we Wrześni. Policja ma już pierwsze ustalenia w tej sprawie. W piątek przesłuchano grzybiarza.

Czytaj koniecznie: Obietnica grzybiarza, który nieświadomie otruł znajomych: "Przysięgam, nie będę już zbierał grzybów"

- Grzybiarz twierdzi, że zbierał z kolegą gąski zielonki. To co zebrali rano dali dwóm siostrom. Popołudniowy zbiór sprzedali 70-latce i jej synowi. Obaj także jedli grzyby - przekazał mł. insp. Andrzej Borowiak.

Sprawa trafiła także do prokuratury, która prowadzi czynności w tej sprawie.

- Prowadzimy czynności w sprawie zgonu czterech osób. Trzy zmarły w szpitalach, a jedna w domu Sekcje zwłok zostały zaplanowane na przyszły tydzień. Jest to początkowy etap śledztwa. Sprawdzamy, jak do tego doszło - powiedziała w rozmowie z "SE" Daria Skupin, zastępca Prokuratora Rejonowego we Wrześni.

Jak zbierać grzyby?