W lesie koło Śremu rosły konopie. Ktoś o nie regularnie dbał

2021-05-17 13:02
W lesie koło Śremu rosły konopie. Ktoś o nie regularnie dbał
Autor: KPP Śrem W lesie koło Śremu rosły konopie. Ktoś o nie regularnie dbał

W lesie koło Śremu odkryto nielegalną uprawę konopi indyjskich. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy ją zlikwidowali. O 23 sadzonki ktoś regularnie dbał. Mundurowi dotarli do osób odpowiedzialnych za rośliny.

We wtorek (11 maja) około godz. 22:10, śremscy kryminalni wspólnie z dzielnicowym w lesie niedaleko Kadzewa, na terenie nielegalnej uprawy konopi, zatrzymali trzech śremian, mających 27, 23 i 32 lata. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszeli zarzuty dotyczące wspólnego uprawiania ziela konopi.

- Z ustaleń policjantów, którzy wspólnie realizowali sprawę, wynika, że mężczyźni zaplanowali i zorganizowali hodowlę konopi. Wybrali odpowiednio ukryty teren, który ogrodzili, zasadzili nasiona i wspólnymi siłami, regularnie dbali o 23 sadzonki - opowiada Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.

Zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej notowani przez policję. Dwóch z nich miało związek z handlem i posiadaniem narkotyków.

- To ich kolejna sprawa, która znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 - dodała Kasińska.

W paczkach z Hiszpanii były narkotyki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE