Wąchała drogę i biegała za samochodami. Groziła jej ŚMIERĆ. Teraz ma szczęśliwą policyjną rodzinę [ZDJĘCIA]

2020-08-03 12:39 Maciej Brzeziński
Wąchała drogę i biegała za samochodami. Groziła jej ŚMIERĆ. Teraz ma szczęśliwą rodzinę
Autor: KPP Śrem

Suczka Cynka kilka miesięcy temu uniknęła śmierci. Uratowali ją policjanci ze śremskiej drogówki. Dzisiaj piesek ma szczęśliwą rodzinę, bowiem adoptował go jeden z policjantów z miejscowej policji. Prawda, że to piękna historia?

W połowie maja policjanci ze śremskiej drogówki - Michał Płończak i Dariusz Patalas uratowali małego pieska, który błąkał się na drodze wojewódzkiej nr 434 na wysokości Kotowa.

- Czworonóg wąchał drogę i biegał za samochodami, stawał też przed nadjeżdżającymi pojazdami. Dużo nie brakowało, a maluszek zostałby przejechany. Kierowcy byli wyraźnie zdezorientowani, niektórzy zatrzymywali się. W tej sytuacji policjanci wstrzymali ruch i schwytali psinkę, której na szczęście nic się nie stało. Jednak wyglądało to tak, jakby sunia w typie teriera została porzucona, wyraźnie szukała właściciela wśród przejeżdżających kierowców - relacjonuje Ewa Kasińska z KPP Śrem.

Piesek został przekazany do schroniska dla zwierząt w Gaju. Policjanci chcieli znaleźć jej właściciela, ale nikt się nie zgłosił. Ostatecznie suczka została adoptowana przez... Łukasza Marciniaka, kierownika śremskiej drogówki.

- Dziś Cynka, bo tak nazwano naszą malutką posterunkową w schronisku w Gaju, ma kochającą rodzinę, która bardzo się o nią troszczy - dodaje Kasińska.

Piesek 30 lipca odwiedził komendę w Śremie. Z relacji wynika, że Cynka od razu poznała tych, którzy jej pomogli i z radością ruszyła, aby się z nimi przywitać.

- Była wesoła i otwarta. Zauważyliśmy też, iż jest bardzo zadbana. Teraz jeszcze bardziej jest w typie terierka. Lubi spędzać czas z Matyldą córeczką Łukasza Marciniaka i długie spacery z całą, swoją nową rodziną - opowiada Kasińska.

Pies zostawiony w rozgrzanym kamperze na pewną śmierć. Uratowali go bohaterscy strażnicy miejscy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.