Walentynki w piątek. Romantyczna kolacja z mięsem? Jasne stanowisko arcybiskupa!

2020-02-14 7:36 EIPOZ
Walentynki. Romantyczna kolacja z mięsem? Jasne stanowisko arcybiskupa!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe

14 lutego obchodzimy Walentynki. W 2020 roku wypadają one w piątek, czyli dla katolików bardzo ważny dzień. Tego dnia wiele osób wstrzymuje się od potraw z mięsem. Co w takim razie jeśli ktoś wybiera się na romantyczną kolację i ma ochotę na jedzenie z zawartością mięsa? Jasne stanowisko określił Arcybiskup Metropolita Poznański.

14 lutego - Walentynki

W tym roku Walentynki wypadają w piątek. Czy to znaczy, że katolicy, którzy obchodzą święto zakochanych muszą wybrać postne potrawy? Niekoniecznie. Jasne stanowisko w tej sprawie zabrała kuria poznańska.

- Arcybiskup Metropolita Poznański udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 14 lutego 2020 r., w święto Patronów Europy Cyryla i Metodego i wspomnienie św. Walentego. Z udzielonej dyspensy mogą korzystać wierni Archidiecezji Poznańskiej wszędzie gdziekolwiek się znajdują, a także wszyscy inni wierni przebywający na terenie Archidiecezji Poznańskiej - czytamy w komunikacie.

Zobacz też: Walentynki. Życzenia na walentynki i miłosne zwroty w różnych językach świata

Tak więc wierni są zwolnieni od obowiązujących przepisów prawa kościelnego i w piątek (14 lutego) mogą spożywać pokarmy mięsne bez obawy, że popełniają grzech.