Warta Poznań ma nowego właściciela! Co to oznacza dla klubu?

i

Autor: Jan Piechota / Warta Poznań Warta Poznań ma nowego właściciela! Co to oznacza dla klubu?

Zmiany w klubie

Warta Poznań ma nowego właściciela! Co to oznacza dla klubu?

2022-08-04 11:24

O zmianach właścicielskich w Warcie Poznań mówiło się od jakiegoś czasu. Bartłomiej Farjaszewski wspominał, że klub szuka nowych udziałowców. To się końcu udało, a Warta ma nowych właścicieli. Co to oznacza dla klubu?

Warta Poznań została przejęta przez Bartłomieja Farjaszewskiego cztery lata temu. Przed obecnym sezonem właściciel klubu napisał list otwarty, w którym zwrócił się m.in. z apelem do osób chcących zaangażować się w rozwijanie najstarszego klubu piłkarskiego w Poznaniu. - Chciałbym zaprosić do współpracy sponsorów i inwestorów. Razem rozwijajmy dalej Wartę Poznań i dążmy do tego by wspólnie świętować przyszłe sukcesy - napisał kilka tygodni temu. W czwartek (4 sierpnia) pojawił się komunikat, że spółka DD12 Lab stała się większościowym udziałowcem klubu. Na jej czele stoi Paulina Sypniewska. To poznanianka, doktor nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, mająca w swoim CV ukończenie programów dla najwyższej kadry zarządzającej m.in. na Harvard Business School. Paulina Sypniewska dołączy do Rady Nadzorczej Klubu, w której pozostanie również Bartłomiej Farjaszewski.

- Bardzo się cieszę, że projekt, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie lata, rozwinął się na tyle, że spodobał się grupie inwestorów i zdecydowali się oni na zakup większościowego pakietu akcji. Dziękuję pani Paulinie Sypniewskiej za zaproszenie mnie do współpracy. Przyjmuję to zaproszenie i będę nadal aktywnie działał w Radzie Nadzorczej Warty Poznań - mówi Bartłomiej Farjaszewski.

Spółka DD12 Lab będzie inwestowała w Wartę Poznań, a jej celem jest jednocześnie skupienie szerszego grona biznesowego wokół Klubu. DD12 Lab ma na celu powołanie projektów inwestycyjnych, których działalność będzie wspierała rozwój Warty Poznań. Będą to głównie przedsięwzięcia związane z innowacjami w sporcie oraz takie, które wpisują się w strategię rozwoju „Zielonych”. - Spółka, którą reprezentuję nabyła większościowy pakiet udziałów w Warcie Poznań. Nie wprowadza to znaczących zmian w sposobie funkcjonowania klubu. Klub już teraz jest bardzo dobrze zarządzany. Nie zmienia się zarząd oraz skład rady nadzorczej. Dotychczasowa strategia jest dobrze przygotowana i skutecznie realizowana oraz wpisuje się w wartości, na jakich będzie bazować koncept DD12 Lab - mówi Paulina Sypniewska.

Sonda
Czy śledzisz mecze Warty Poznań?
Robią gofry w kształcie genitaliów. Poznańska cukiernia robi furorę
Nasi Partnerzy polecają