Wielkie złoża gazu ziemnego pod Poznaniem! To duży sukces

i

Autor: PGNiG SA Wielkie złoża gazu ziemnego pod Poznaniem! "To duży sukces"

Będą dalsze prace

Wielkie złoża gazu ziemnego pod Poznaniem! "To duży sukces"

2022-08-05 10:22

W miejscowości Sierosław w powiecie poznańskim odkryto złoże gazu ziemnego! Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo szacuje, że mogą wynosić one około 650 mln metrów sześciennych. Wiadomo, że spółka planuje dalsze prace poszukiwawcze na tym obszarze.

Złoża gazu w Sierosławiu

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo w miejscowości Sierosław w Wielkopolsce od jakiegoś czasu prowadziło prace poszukiwawcze. Okazuje się, ze zostały one zakończone wielkim sukcesem. - Wydobycie krajowe to jeden z filarów bezpieczeństwa dostaw gazu dla polskich odbiorców. Systematycznie prowadzimy poszukiwania nowych złóż oraz inwestujemy w zagospodarowanie już rozpoznanych zasobów aby utrzymać produkcję gazu na stabilnym poziomie. Efektem tych działań jest m.in. odkrycie złoża Sierosław w Wielkopolsce, zawierającego ok. 650 mln m sześc. gazu ziemnego - mówi Iwona Waksmundzka-Olejniczak, Prezes Zarządu PGNiG SA.

Nowe złoże położone jest dokładnie na granicy gmin Tarnowo Podgórne i Dopiewo, na koncesji Pniewy-Stęszew, w środkowej części Wielkopolski. - Odkrycia dokonano otworem poszukiwawczym Sierosław-2H o długości ponad 3640 metrów. Po podłączeniu odwiertu do eksploatacji będzie on produkował rocznie ok. 40 mln m sześc. gazu ziemnego zaazotowanego, co w przeliczeniu na gaz wysokometanowy oznacza 32 mln m sześc. paliwa rocznie - czytamy w komunikacie PGNiG.

PGNiG oszacowało, że zasoby nowo odkrytego złoża mogą wynosić ok. 650 mln m sześc. gazu zaazotowanego o wysokiej zawartości metanu, rzędu ok. 80 procent.

Gaz ziemny w Polsce - poszukiwania

W związku z odkryciem złoża Sierosław, PGNiG planuje dalsze prace poszukiwawcze na tym obszarze. - W przypadku odkrycia kolejnych złóż, ich eksploatacja będzie mieć korzystny wpływ nie tylko na możliwość zabezpieczenia dostaw gazu, ale także na kondycję finansową samorządów, na terenie których znajdują się zasoby ropy i gazu - wyjaśnia spółka.

Wybuch gazu. Nie żyje kobieta
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany