Wielkopolska. Tragedia na niestrzeżonym kąpielisku. Ukrainiec utonął w jeziorze

2021-06-20 18:36
Warmińsko-mazurskie. Policyjni wodniacy gotowi do sezonu
Autor: wm.policja.gov.pl Zdj. ilustracyjne.

Tragedia na niestrzeżonym kąpielisku w Wielkopolsce. W niedzielę w jeziorze w Samołężu utonął 50-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zmarł pomimo reanimacji. Policja wyjaśni szczegóły i okoliczności zdarzenia w ramach prokuratorskiego śledztwa. To już kolejny przypadek utonięcia w ten weekend w woj. wielkopolskim.

W niedzielę w jeziorze w Samołężu (powiat szamotulski) utonął 50-letni obywatel Ukrainy. Do zdarzenia doszło około godz. 13:40. Jak informuje policja w Szamotułach, "ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że na niestrzeżonym kąpielisku doszło do utonięcia 50-letniego obywatela Ukrainy, który wskoczył do wody".

Jak podkreśla policja, pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w ramach prokuratorskiego śledztwa.

Śmierć 50-letniego Ukraińca to już kolejny przypadek utonięcia w ten weekend w regionie. Do tragicznego zdarzenia doszło także w piątkowy wieczór w Boszkowie. Dwóch mężczyzn pływało w jeziorze, ale z wody wyszedł tylko jeden. Drugiego z mężczyzn odnaleziono po około godzinie. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować. Z kolei w sobotę zwłoki około 50-letniego mężczyzny znaleziono w rzece w powiecie pilskim.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Trębaczów: Wybuch gazu w budynku mieszkalnym. Są ranni

Policyjni wodniacy z Torunia rozpoczęli sezon! Pokazali imponujący sprzęt
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE