Wielkopolskie. 16-latek zatrzymany po policyjnym pościgu! Kiedy uderzył w radiowóz, zaczął uciekać pieszo

i

Autor: wielkopolska policja Wielkopolskie. 16-latek zatrzymany po policyjnym pościgu! Kiedy uderzył w radiowóz, zaczął uciekać pieszo

Ucieczka nastolatka

Wielkopolskie. 16-latek zatrzymany po policyjnym pościgu! Kiedy uderzył w radiowóz, zaczął uciekać pieszo

2023-03-22 20:28

Próba zatrzymania do kontroli drogowej 16-latka kierującego motorowerem zakończyła się policyjnym pościgiem! Nastolatek uciekał na motorowerze ulicami Borui Kościelnej, uderzył w radiowóz, po czym zaczął uciekać pieszo.

Do zdarzenia doszło we wtorek (21 marca 2023) o godzinie 15:00 w Borui Kościelnej na ulicy Wolsztyńskiej. Jak poinformowała policja, mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu usiłowali zatrzymać kierującego motorowerem marki Romet do kontroli drogowej. Zlekceważył on jednak sygnały świetlne oraz dźwiękowe i zaczął uciekać!

- Mężczyzna podczas ucieczki poruszał się po chodnikach oraz po terenach zielonych, które znajdują się na Placu Kościelnym w Borui Kościelnej, co uniemożliwiało jego zatrzymanie. Podczas ucieczki drogą gruntową na łuku drogi kierujący stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego uderzył w radiowóz, przewrócił się i zaczął uciekać pieszo - przekazuje wielkopolska policja.

Wtedy mundurowi ruszyli w pościg pieszo, udało im się zatrzymać nastolatka. Jak się okazało, kierujący miał 16-lat i nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania. Za swoje czyny młody chłopak będzie odpowiadał przed sądem.

Dostał 21 tys. zł mandatu! Nagranie policyjnego pościgu
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany