Wielkopolskie: Czeka nas powrót zimy?! Fatalne prognozy pogody na najbliższą noc!

2021-03-04 13:12 bm
Wielkopolskie: Czeka nas powrót zimy?! Fatalne prognozy pogody na najbliższą noc!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Wielkopolskie: Czeka nas powrót zimy?! Fatalne prognozy pogody na najbliższą noc!

Jeśli ktoś myślał, że zimowa aura już nie wróci, to jest w błędzie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, które obowiązuje niemalże w całej Polsce. Niebezpiecznie będzie na drogach i chodnikach w województwie wielkopolskim.

W ostatnich dniach wielu z nas poczuło już wiosnę. Ciepłe czapki, szalik i rękawiczki wylądowały w szafie, ale okazuje się, że to błąd. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie, z którego jasno wynika, że wraca zima.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje na terenie całego województwa wielkopolskiego od godz. 22:00 w czwartek (4 marca) do godz. 9:00 w środę (5 marca). Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80 procent.

W czwartek (4 marca) nad Polskę nasunęła się zatoka niżowa związana z niżem znad północno-zachodniej Rosji. Z północy na południe będzie stopniowo przemieszczał się chłodny front atmosferyczny. Przed frontem zalega ciepła i przetransformowana masa powietrza, a za frontem, z północnego zachodu, zacznie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

Kierowcy walczą z zimą
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE