Wielkopolskie: Nastolatek zgwałcił jedną kobietę, a chwilę później wykorzystał drugą. Obrzydliwy zwyrodnialec złapany!

2021-06-17 18:09
Wielkopolskie: Nastolatek zgwałcił jedną kobietę, a chwilę później wykorzystał drugą. Obrzydliwy zwyrodnialec złapany!
Autor: Arc. / Zdjęcie ilustracyjne Wielkopolskie: Nastolatek zgwałcił jedną kobietę, a chwilę później wykorzystał drugą. Obrzydliwy zwyrodnialec złapany!

18-latek miał dokonać dwóch napaści seksualnych w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie). Nastolatek najpierw zgwałcił jedną kobietę, a chwilę później wykorzystał drugą. Wszystko działo się tego samego dnia. Policjanci natychmiast rozpoczęli obławę, gdy tylko dotarły do nich pierwsze informacje o zdarzeniu i sprawcy. Obrzydliwy zwyrodnialec szybko został złapany.

Do 12-lat więzienia grozi 18-latkowi, który w środę miał dokonać dwóch napaści seksualnych na kobiety w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie). Mężczyznę ujęto w czasie obławy. Zatrzymany odpowie za gwałt i doprowadzenie do poddania się innej czynności seksualnej. Oficer prasowy policji w Nowym Tomyślu st. sierż. Mariusz Majewski powiedział PAP, że w środę po godz. 12 funkcjonariusze otrzymali informację o mężczyźnie, który miał zaatakować kobietę na tle seksualnym. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, dzięki zapisowi monitoringu spółdzielni mieszkaniowej wytypowali prawdopodobnego sprawcę. Gdy policjanci prowadzili swoje działania, około godz. 14 sprawca zaatakował po raz drugi. "W rejonie Parku Feliksa doszło do kolejnego incydentu związanego z możliwością popełnienia przestępstwa na tle seksualnym. Dyżurny jednostki koordynujący działaniami podległych patroli natychmiast wysłał wszystkie dostępne siły w ten rejon miasta mając na uwadze powagę sytuacji" – podkreślił Majewski.

W czasie poszukiwań sprawcy policjanci ściśle współpracowali ze strażnikami miejskimi obsługującymi monitoring. Rozpoczęto akcję sprawdzenia parku i przyległego terenu. "Policjanci samochodami, pieszo oraz na motocyklach przeczesywali teren" – powiedział Majewski. Około godz. 15 na ul. Wypoczynkowej, nieopodal rampy rozładunkowej jednego z marketów, patrol policyjnych motocyklistów zauważył mężczyznę odpowiadającego opisowi sprawcy. "Funkcjonariusze dynamicznie podjechali do mężczyzny i zatrzymali go" - powiedział Majewski. Policjant przekazał, że zatrzymanemu - 18-letniemu mieszkańcowi powiatu nowotomyskiego - w czwartek przedstawiono zarzuty dotyczące przestępstwa zgwałcenia i doprowadzenia innej osoby do poddania się innej czynności seksualnej. Podejrzany nie był do tej pory karany. Jak dodał Majewski, nowotomyska policja nie odnotowała w ostatnich miesiącach zdarzenia podobnego do środowych ataków. Śledczy wystąpią do sądu o tymczasowe aresztowanie 18-latka. Zgodnie z kodeksem karnym za gwałt grozi kara od dwóch do 12 lat więzienia.(PAP)

Tak kierowca autobusu ratował niepełnosprawną kobietę na wózku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE