Wielkopolskie. Policji nie chodziło o hałas. Funkcjonariusze przerwali urodzinową imprezę

Urodziny, impreza
Autor: Pixabay Policjanci podjęli interwencję w jednym z lokali na terenie gminy Miłosław. W "imprezie urodzinowej" brały udział 23 osoby.

Policyjna interwencja na urodzinach? Zwykle wiąże się to ze skargami sąsiadów lub awanturach pomiędzy gośćmi, którzy wcześniej wypili za dużo alkoholu. Tym razem sprawa dotyczyła zagrożenia epidemiologicznego. Policjanci z Wrześni (woj. wielkopolskie) asystowali pracownikom Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy podjęciu interwencji w jednym z lokali na terenie gminy Miłosław. W imprezie urodzinowej brały udział 23 osoby. Żadna z nich nie przestrzegała dystansu społecznego. Goście nie mieli także założonych maseczek.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni sierż. szt. Adam Wojciński poinformował, że w weekend w jednym z lokali na terenie gminy Miłosław została zorganizowana impreza urodzinowa. W lokalu pojawili się pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Wrześni oraz asystujący im funkcjonariusze policji.

Podczas weryfikacji zgłoszenia okazało się, że na sali odbywa się przy zastawionych stołach uroczystość urodzinowa, w której udział brały 23 osoby. Niestety, żadna z nich nie przestrzegała zalecanych środków ostrożności w postaci maseczek oraz dystansu społecznego – zaznaczył Wojciński.

Rzecznik dodał, że pracownice wrzesińskiego sanepidu na miejscu wydały decyzję administracyjną nakazującą zaprzestania organizacji tej uroczystości z uwagi na fakt obowiązujących przepisów, zabraniających organizacji oraz uczestnictwa w imprezach, zebraniach oraz spotkaniach do 25 kwietnia.

Wojciński zaznaczył, że wobec osób biorących udział w przedsięwzięciu zostaną wszczęte czynności wyjaśniające z artykułu 116 kodeksu wykroczeń, natomiast wobec właścicielki lokalu zostanie wszczęte postępowanie z artykułu 165 kodeksu karnego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o potwierdzeniu 885 nowych przepadków zakażenia koronawirusem w regionie. W Wielkopolsce z powodu COVID-19 zmarło 29 chorych.

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE