Wielkopolskie. Szukają w Warcie ciała 17-latka! W akcji koparki [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-05-17 16:45
Wielkopolskie. Szukają w Warcie ciała 17-latka! W akcji koparki [ZDJĘCIA]
Autor: Paweł Jaskółka/Super Express/ Wielkopolska Policja Wielkopolskie. Szukają w Warcie ciała 17-latka! W akcji koparki [ZDJĘCIA]

Takiej akcji w polskiej policji jeszcze nie było. W Warcie mundurowi koparką szukają ciała zamordowanego chłopca! Dla osoby, która pomoże w rozwiązaniu zagadki śmierci 17-letniego Fabiana Zydora z Tarnowej (woj. wielkopolskie) wyznaczona jest też wysoka nagroda!

Policjanci z Wielkopolski nie mają wątpliwości: Fabian Zydor (17 l.) z Tarnowej, który zaginął 5 lat temu, nie odnajdzie się żywy. Chłopak przepadł po imprezie z kolegami. Miał pieszo wrócić do domu sam, ale w czasie tej drogi doszło do zabójstwa. A do przejścia miał zaledwie 800 metrów... Fabiana wychowywała w tamtym czasie starsza siostra. To ona zaalarmowała policję, gdy brat nie wrócił do domu po zwykłej domówce u znajomych. Wiadomo, że nastolatek około godziny 23 na pewno wyszedł z imprezy, mówiąc, że wraca do domu. Nigdy tam jednak nie dotarł. Od tamtej pory uznawany jest za zaginionego, ale policjanci szybko zorientowali się, że chłopak nigdzie nie uciekł i się nie ukrywa, a w sprawę zamieszane są osoby, które znały chłopaka.Wśród znajomych Fabiana i ludzi z okolicznych wiosek zapanowała jednak zmowa milczenia i nikt nie chciał niczego śledczym powiedzieć. Mundurowi jednak nie odpuścili. Drobiazgowe śledztwo przyniosło efekty. Dzisiaj policjanci już wiedzą, że ta historia nie będzie miała niestety szczęśliwego zakończenia. Fabian został zamordowany, a jego ciało ukryte.

CZYTAJ: Siostra chciałaby zapalić świeczkę na grobie Fabiana. Gdzie jest ciało 17-latka? "Jesteśmy blisko"

Pod galerią zdjęć znajduje się dalsze część tekstu na temat poszukiwań ciała 17-letniego Fabiana

Policjanci twierdzą, że morderca wrzucił ciało do Warty. - Najpierw ciała szukali nurkowie, teraz koparką przeszukujemy muł przy moście w Pyzdrach - mówi "Super Expressowi" Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Poszukiwania trwają przez cały dzień. Cały czas używany jest sonar. - Przeczesujemy dno w zakolach rzeki. Wyciągnęliśmy już dużo piasku. Wszystko po to, by dokładnie sprawdzić teren - dodaje młodszy aspirant Adam Wojciński z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Policjanci podejrzewają, że sprawcy po zabiciu Fabiana wrzucili jego zwłoki do wody niedaleko Tarnowej. W poniedziałek (16 maja) do pracy ruszyła koparka. Fabian poszukiwany jest w mule przy moście w Pyzdrach. Być może ciało nastolatka zostało zepchnięte do jednej z zatok rzeki.

Siostra, Patrycja od samego początku czuła, że stało się coś złego. - Chciałabym, żeby ten koszmar się już skończył i żebym mogła już iść na grób zapalić braciszkowi świeczkę - mówi załamana kobieta.

Poszukiwania ciała zaginionego Fabiana Zydora
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE