Paczkomat w Zalasewie

i

Autor: InPost

Włamali się do paczkomatu w Śremie. Policja dobrze zna to przestępcze trio

2021-05-25 9:43

Paskudna kradzież na terenie Śremu. Trzech mężczyzn postanowiło okraść jeden z paczkomatów. Ta sztuka im się udała. Policjanci bardzo długo pracowali nad tym, aby dotrzeć do sprawców. W końcu dotarli do nich i okazało się, że byli już wcześniej notowani.

Do zdarzenia doszło 25 stycznia 2021 roku. Policjanci ze Śremu otrzymali wtedy informacje o tym, że ktoś włamał się do czterech skrzynek jednego ze śremskich paczkomatów. Sprawcami okazali się dwaj bracia, mieszkańcy Śremu mający 30 i 18 lat, a także 25-letni mieszkaniec gminy Komorniki.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że włamywacze, działając w różnych konfiguracjach, włamali się w sumie do czterech skrzynek w paczkomacie i ukradli z nich głównie zabawki, a z jednej skrzynki, zamówioną przez śremianina, harmonijkę - relacjonuje Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

30-letni sprawca został zatrzymany 18 maja, a dwa pozostali 20 maja. Włamywacze usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia.

- Przestępcze trio było już wcześniej notowane. Teraz amatorów cudzego mienia czeka kolejna sprawa w sądzie - dodaje Kasińska.

Bulwersująca kradzież wyjaśniona! Są zatrzymani