Wyborcza walka między Poznaniem, a Warszawą. Jaśkowiak przyjął wyzwanie Trzaskowskiego

2019-10-10 14:07 BM
Jacek Jaśkowiak
Autor: Platforma Obywatelska RP [CC BY-SA 2.0]

Od lat Poznań i Warszawa rywalizują na wielu polach. Tak samo będzie w niedzielę podczas wyborów parlamentarnych. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyzwał na pojedynek Jacka Jaśkowiaka - prezydenta Poznania. Na czym będzie polegać ta rywalizacja?

Od kilku dni trwa w całej Polsce akcja, która promuje hasło: "Idziemy na rekord: 60% frekwencji w wyborach". Jako jeden z pierwszych do akcji włączył się Rafał Trzaskowski, który marzy, aby w stolicy poszło do urn więcej niż 67% mieszkańców. Gdy tak się stanie to w weekend po wyborach większość miejsc kulturalnych czy też miejskich obiektów sportowych będzie dostępna bezpłatnie.

Trzaskowski rzucił wyzwanie prezydentom innych miast, w tym m.in. Jaśkowiakowi. Prezydent Poznania od razu przyjął wyzwanie. - Podejmujemy rywalizację z Warszawą. Drogie Poznanianki i Poznaniacy! 13 października - GŁOSUJEMY! Jeśli frekwencja w Poznaniu będzie wyższa niż w stolicy, zorganizujemy dla Was specjalny koncert w ramach cyklu NaFalach - napisał.

Listy kandydatów do Sejmu - Wielkopolska

W niedzielę są wybory. Jak zagłosować we właściwy sposób? O tym mów Rafał Miszczuk, pełnomocnik ds. wyborów w szczecińskim magistracie: