Zaskakujące informacje o bezrobociu w Poznaniu. Te liczby mówią wszystko

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Zaskakujące informacje o bezrobociu w Poznaniu. Te liczby mówią wszystko

Czy w Poznaniu jest praca?

Zaskakujące informacje o bezrobociu w Poznaniu. Te liczby mówią wszystko

2022-08-11 8:19

Jakie jest bezrobocie w Poznaniu? To pytanie czasami zadaje sobie wiele osób. Właśnie poznaliśmy oficjalne dane za pierwsze półroczne 2022 roku i są one naprawdę zaskakujące. O szczegółach piszemy w artykule.

Jak informował Urząd Miasta Poznania, w pierwszym półroczu 2022 r. bezrobocie spadło i jest najniższe w całej Polsce. Bez pracy pozostaje tylko 1,2 proc. aktywnych zawodowo poznaniaków i poznanianek. Oznacza to, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku liczba bezrobotnych w stolicy Wielkopolski spadła o 1,7 tys. osób. - W tym samym czasie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu (PUP) zarejestrowało się 3,9 tys. osób szukających zatrudnienia, a 5,5 tys. zostało wyłączonych z ewidencji PUP. Większość z nich - 2,4 tysiące - rozpoczęło pracę, ok. 700 osób zaczęło staż lub szkolenie zawodowe, a 132 osoby podjęły własną działalność gospodarczą - wyliczają urzędnicy.

Warto też podkreślić, że o 1,4 proc. zmniejszyła się liczba młodych bezrobotnych (do 25. roku życia). Z kolei jest więcej (o 2,4 pkt. proc.) osób bezrobotnych powyżej 50. roku życia.

Wniosek jest taki, że stopa bezrobocia w Poznaniu, podobnie jak w powiecie poznańskim, jest najniższa w kraju. We Wrocławiu wynosi 1,6 proc., w Warszawie 1,7 proc., w Katowicach 1,8 proc, a w Gdańsku 2,5 proc.

Sonda
Czy w Poznaniu łatwo można znaleźć pracę?
Jan Grabiec ostrzega: W Polsce bezrobocie będzie rosnąć, to początek [Sedno sprawy]
Nasi Partnerzy polecają