OPEN podpisało umowę współpracy

i

Autor: Paweł Jaskółka OPEN podpisało umowę współpracy

Zbadaj swoje piersi! OPEN w Poznaniu został placówką referencyjną Siemens Healthcare

2020-02-22 17:00

Mają wiedzę, sprzęt, ogromne doświadczenie, ale też dużo determinacji w wykrywaniu nowotworu i ogromne pokłady empatii! To specjaliści z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej w Poznaniu. Przez 10 lat przeprowadzili ponad 150 tysięcy badań diagnostycznych i właśnie podpisali umowę współpracy z Simens.

- W związku z podpisaną umową poznański OPEN został placówką referencyjną Siemens Healthcare. Jest to doskonała wiadomość dla mieszkanek Wielkopolski, które zyskują gwarancję badań w ośrodku rekomendowanym przez jednego z liderów technologicznych w zakresie nowoczesnych technik mammografii - informuje dr Dariusz Godlewski, dyrektor OPEN.

- OPEN prowadzi zaawansowane procedury diagnostyczne i badawcze, zgłaszając bardzo dla nas cenne obserwacje i uwagi. Co więcej, personel OPEN jest przygotowany do tego, żeby szkolić przedstawicieli innych ośrodków i efektywnie dzielić się swoim doświadczeniem - chwali poznańskich lekarzy diagnostów Paweł Błoński, dyrektor sprzedaży diagnostyki obrazowej Siemens Healthineers

Poznański OPEN od 1998 roku prowadzi profilaktyczne badania mammograficzne na terenie Wielkopolski. Badania wykonywane są zarówno w terenie, w mobilnych mammobusach, jak i w siedzibie firmy przy ulicy Kazimierza Wielkiego. - Wysoka jakość przeprowadzanych przez OPEN badań mammograficznych została potwierdzona rekomendacjami uzyskanymi od głównych europejskich ośrodków badań skryningowych w Leuven oraz Nijmegen - informuje Godlewski.

Profity z nawiązanej współpracy i utworzenie w poznańskim OPEN placówki referencyjnej Siemens Healthcare przekładają się bezpośrednio na korzyści dla mieszkanek Wielkopolski. Badania wykonywane przez specjalistów z OPEN wykonywane są na dobrej jakości światowej klasy sprzęcie, który jest na bieżąco kalibrowany i serwisowany – to gwarantuje wysoką jakość badania, możliwość wcześniejszego wykrywania zmian, a co za tym idzie - zwiększenie szans na skutecznie leczenie.

Nowotwory piersi w Polsce rozpoznawane są rocznie u ponad 18 tysięcy kobiet, a umiera z ich powodu prawie 7 tysięcy. Zgłaszalność na mammograficzne badania przesiewowe w krajach Europy Zachodniej wynosi 80-90%. Niestety w Polsce statystyki są o wiele gorsze. Na badanie mammograficzne zgłasza się ok 40% kobiet, dla których te badania są przeznaczone.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki