Straszne wieści!

Zmarła 16-latka poszkodowana w pożarze. W szpitalu są jej mama i 10-letni brat

Straszne wieści! W szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim zmarła 16-letnia dziewczyna, ofiara pożaru domu we wsi Duszna Górka pod Krotoszynem. W lecznicy są jej mama i 10-letni brat.

Duszna Górka. Tragiczny finał pożaru 

Dramat rozegrał się w czwartek, 9 marca, przed godziną 14. W domu wielorodzinnym we wsi Duszna Górka pod Krotoszynem, podczas próby rozpalania pieca, wybuchł pożar. Akcja ratunkowa była wstrząsająca, bowiem w mieszkaniu uwięziona była matka z dwojgiem dzieci w wieku 10 i 16 lat.

Jeszcze przed dotarciem na miejsce strażaków sąsiadom udało się wyciągnąć z mieszkania syna kobiety, który wydostał się przez inne okno. - Osoba, która zgłaszała pożar poinformowała, że jest uwięziona w mieszkaniu, z uwagi na to, że w pomieszczeniu, w którym przebywa, zamontowane są kraty, a za drzwiami ogień odciął jej drogę ewakuacji – powiedział st. kpt. Tomasz Patryas, rzecznik krotoszyńskiej straży pożarnej.

Sytuacja była dramatyczna, bowiem 16-latka była nieprzytomna. - Strażacy użyli specjalnego sprzętu hydraulicznego i przecięli kraty w oknach. Kobietę i jej córkę udało się uwolnić – dodał Tomasz Patryas. 

Po ewakuowaniu z budynku dziewczyny, rozpoczęła się dramatyczna walka o jej życie. Reanimacja trwała kilkadziesiąt minut, ale w końcu udało się przywrócić jej funkcje życiowe. Wtedy cała trójka trafiła do szpitala. 

Niestety, w piątek, 10 marca, z ostrowskiego szpitala napłynęły tragiczne wieści. Adam Stangret, rzecznik prasowy, poinformował, że dziewczyna zmarła.

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie tragicznego zdarzenia.

Potężny pożar pod Wrocławiem. Płonęło składowisko akumulatorów i baterii