Zmiany dla poznańskich studentów! Rektor UAM wydała zarządzenie

2022-01-21 7:50
Collegium Minus UAM
Autor: Mirand [CC BY-SA 3.0] Zdalna nauka na poznańskiej uczelni. Jest komunikat władz

Studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu muszą przygotować się na zmiany. Wszystko za sprawą szalejącej pandemii koronawirusa. Rektor uczelni wydała zarządzenie.

Liczba zakażeń koronawirusem rośnie w dramatycznym tempie. W związku z tym wiele instytucji zmienia ponownie zasady swojego funkcjonowania. Podobnie jest w przypadku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 10 stycznia studenci wrócili do nauki w trybie stacjonarnym, ale ponownie to się zmieni. W czwartek (21 stycznia) rektor UAM prof. dr hab Bogumiła Kaniewska wydała zarządzenie w sprawie nauki zdalnej. - W okresie od dnia 24 stycznia 2022 r. do 23 lutego 2022 r. kształcenie prowadzi się wyłącznie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość - czytamy w komunikacie. Zarządzenie dotyczy wykładów i ćwiczeń, chyba że nie ma technicznej możliwości, aby takie przeprowadzić na odległość.

Sonda
Czy nauka zdalna powinna być wprowadzona także w szkołach podstawowych i średnich?
Czarnek: Nawet 30 tys. zakażeń dziennie? Nie będzie nauki zdalnej, jeśli służba zdrowia będzie wydolna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE