Zrobił dziurę w ścianie, aby wynieść łupy! Dosłownie potężna kradzież koło Międzychodu

2022-03-11 14:10
Zrobił dziurę w ścianie, aby wynieść łupy! Dosłownie potężna kradzież koło Międzychodu
Autor: KPP Międzychód Zrobił dziurę w ścianie, aby wynieść łupy! Dosłownie potężna kradzież koło Międzychodu

Złodzieje mają różne sposoby, ale ten przeszedł samego siebie. Mężczyzna włamał się do Stacji Uzdatniania Wody w Nowej Dąbrowie (pow. międzychodzki). Łupy wyniósł przez olbrzymią dziurę w ścianie, bo po prostu to było łatwiejsze niż przez drzwi!

Wszedł drzwiami, a wyszedł przez dziurę w ścianie. Tak można opisać to, co wydarzyło się we wtorek (8 marca) w Nowej Dąbrowie (pow. międzychodzki) z Wielkopolsce. 29-letni mężczyzna aby dostać się do środka pomieszczeń w Stacji Uzdatniania Wody zerwał łańcuch i kłódkę od drzwi wejściowych. Problemem okazało się wyjście z łupami w ten sam sposób. - Z uwagi na rozmiar i wagę skradzionych przedmiotów wybił dziurę w jednej ze ścian, aby łatwiej mu było je wynieść na zewnątrz. Wartość strat oszacowano na kwotę 10 tys. złotych - opowiadają policjanci z KPP Międzychód.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawcę, którym okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Kwilcz. - Funkcjonariusze na podwórku przy domu mężczyzny znaleźli skradzione rzeczy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za to co zrobił odpowie przed sądem - dodają mundurowi. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą napaści lub kradzieży?
Nietypowa kradzież w sklepie elektronicznym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE