IMGW ostrzega przed wzrostem stanu wód Radomki i Pilicy! Będzie alarm powodziowy?

2021-02-22 12:43 Michał Michalak
IMGW ostrzega przed wzrostem stanu wód Radomki i Pilicy! Będzie alarm powodziowy?
Autor: KP PSP w Białobrzegach IMGW ostrzega przed wzrostem poziomu Pilicy i Radomki. W Białobrzegach alarm powodziowy obowiązuje już od 10 lutego

IMGW wydało ostrzeżenie dla gmin, przez które przepływają Radomka i Pilica. W najbliższych kilku, kilkunastu godzinach na obu rzekach można się spodziewać gwałtownego wzrostu poziomu wód, który może lokalnie skutkować przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Przypomnijmy, że na terenie gminy Białobrzegi już od 10 lutego obowiązuje alarm powodziowy.

IMGW ostrzega przed wzrostem stanu wód Radomki i Pilicy! Będzie alarm powodziowy?

IMGW wydało ostrzeżenie dla gmin, przez które przepływają Radomka i Pilica. Do wtorku do ok. godz. 12 poziom wód obu rzek może się gwałtownie podnosić, przez co lokalnie mogą one przekraczać stany ostrzegawcze. Nieprzerwanie od 10 lutego na terenie gminy Białobrzegi, przez którą przepływa Pilica, obowiązuje alarm powodziowy.

- W zlewniach dopływów środkowej Wisły przewiduje się wzrosty poziomu wody związane z topnieniem śniegu, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Na Pilicy w Białobrzegach poziom wody będzie utrzymywał się powyżej stanu ostrzegawczego w w wyniku spływu wód roztopowych i utrzymującego się piętrzenia lodowego - ostrzega IMGW.

Czytaj też: Pułtusk: Jan Lityński wszedł do Narwi, żeby ratować psa, i ZNIKNĄŁ. Nie odnalazł się do tej pory

Czytaj też: Płock. Wisła WYLEJE?! Woda powyżej stanów alarmowych. Lodołamacze w akcji [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Jan Lityński nie żyje. Tragiczna śmierć legendy "Solidarności"