Lotnisko w Radomiu. Trwają prace przy budowie drogi startowej [ZDJĘCIA]

2019-11-06 9:31

Prace przy budowie drogi startowej na radomskim lotnisku idą zgodnie z planem. Roboty polegają na modernizacji istniejącego pasa i budowie nowego odcinka o długości 500 metrów. Prace prowadzi firma Max Bögl Polska z Wrocławia.

Prace rozpoczęły się we wrześniu, a termin ich zakończenia to koniec września 2020 roku. Łącznie droga startowa ma mierzyć 2,5 kilometra oraz ma być przystosowana do obsługi dużych samolotów. Jak zapewnił Falk Rohmberger, członek zarządu firmy Max Bögl Polska z Wrocławia, prace idą zgodnie z harmonogramem.

Wydłużamy istniejący pas o 500 m. Zrobiliśmy naprawę istniejącego pasa, aby można było go połączyć z nową konstrukcją. Ustawiliśmy również naszą własną wytwórnie mas betonowych, w której będziemy produkować najwyższej jakości beton odpowiedni na pasy startowe – mówił Falk Rohmberger.

Jak podkreślił Falk Rohmberger w Radomiu prace na lotnisku nie są wykonywane „pod ruchem lotniczym”, które ograniczają roboty.

Pracujemy od 8 lat na różnych lotniskach w Polsce. Prowadziliśmy inwestycje o łącznej wartości 450 mln zł - mówił Rohmberger.

Koszt kontraktu w Radomiu to blisko 147 milionów złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE