Radom. Okradł Skarb Państwa na kilka milionów zł! Odzyskali 50 tys. [WIDEO]

Radom. Okradł Skarb Państwa na kilka milionów zł! Odzyskali 50 tys. [WIDEO]
Autor: kschneider2991/cc0/Pixabay.com Policjanci z Radomia zatrzymali 34-letniego obywatela Turcji, który wyłudził od Skarbu Państwa prawie 4,5 mln złotych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli niespełna 50 tys. zł

Policjanci z Radomia zatrzymali 34-letniego obywatela Turcji, który wyłudził od Skarbu Państwa prawie 4,5 mln złotych. Mężczyzna pozorował, że wywozi do innych krajów Unii Europejskiej tekstylia kupowane w Polsce, po czym składał fałszywe oświadczenia w mazowieckich urzędach skarbowych i wyłudzał podatek VAT. Na poczet przyszłych kar policjanci z Radomia zabezpieczyli niespełna 50 tys. zł. Jak dodają, mężczyzna mógł działać w porozumieniu z innymi osobami.

Radom. Okradł Skarb Państwa na kilka milionów zł! Odzyskali 50 tys.

34-letni obywatel Turcji, który wyłudził od Skarbu Państwa prawie 4,5 mln złotych, usłyszał już w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu zarzuty, a na jej wniosek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna prowadził firmę zajmująca się handlem tekstyliami, za pośrednictwem której wyłudzał podatek VAT.

- Przestępczy proceder 34-letniego obywatela Turcji polegał m.in. na pozorowaniu wywozu towarów rzekomo kupowanych w Wólce Kosowskiej i wywożeniu ich na teren Unii Europejskiej oraz składaniu fałszywych oświadczeń w mazowieckich urzędach skarbowych i wyłudzaniu nienależnego podatku VAT – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

Policjanci z Radomia i funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Radomiu przeszukali kilka pomieszczeń mieszkalnych w Warszawie i w Wólce Kosowskiej, w tym te należące do spółki, która zajmowała się handlem tekstyliami. W ramach działań zabezpieczyli blisko 50 tys. zł, w polskiej walucie i w euro. Jak dodają, sprawa jest rozwojowa i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

Czytaj też: Grójec. Twierdził, że nic się nie dzieje. W domu obok jego pracownik wykrwawiał się z podciętym gardłem!

Nie żyją dwie osoby! Ich renault ROZTRZASKAŁO się o drzewo na DK 62 pod Wyszkowem [ZDJĘCIA]

Okradł Skarb Państwa na kilka milionów! Odzyskali 50 tys. zł
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE