Rodzina zbiera pieniądze na leczenie Nadii. Liczy się każda złotówka!

2019-11-06 11:06
Rodzina zbiera pieniądze na leczenie Nadii. Liczy się każda złotówka!
Autor: Mirosława Kszczotek/Facebook

Nadia Kszczotek mieszka w Zakrzewie w powiecie radomskim. Dziewczynka jest wcześniakiem i cierpi na obustronny niesymetryczny wrodzony niedorozwój kości udowych. Za nią już kilka operacji, ale są potrzebne kolejne.

Jak poinformowała nas Mirosława Kszczotek, mama Nadii, dziewczynka urodziła się aż cztery tygodnie za wcześnie.  

- O problemach zdrowotnych Nadii, dowiedziałam się z badania USG, krótko przed cesarką w szpitalu. Kiedy położna tuż po porodzie pokazała mi córeczkę, moje złudzenia rozwiały się błyskawicznie. Zobaczyłam maleńką, cudowną istotę, ze zdecydowanie zbyt krótkimi nóżkami – mówiła mama Nadii.

W poszukiwaniu pomocy Państwo Kszczotek przejechali całą Polskę, lecz lekarze bezradnie rozłożyli ręce. Dopiero krótko przed piątymi urodzinami pojawiło się światełko w tunelu. Rodzice dowiedzieli się o dr. Paley’u. Jest to światowej sławy amerykański ortopeda, który podejmuje się leczenia najbardziej skomplikowanych przypadków.

- Spędziłyśmy z córką za oceanem siedem długich miesięcy. Nadia przeszła w USA dwie skomplikowane operacje na obydwie nogi oraz pięć miesięcy była w gipsie od pasa w dół – opowiedziała Mirosława Kszczotek.

Obecnie prawa nóżka Nadii jest krótsza od lewej o 8 cm. Ta różnica cały czas się powiększa. Teraz czeka ją druga wyprawa do Stanów na kolejną operację. Tym razem wydłużenia prawej nogi. Jak mówią rodzice jest to bardzo kosztowny zabieg. Jednak rodzina nie jest w stanie pokryć kosztów operacji i prosi o pomoc.

- Wiemy, jak duża to kwota i jak dużym poświęceniem dla całej naszej rodziny będą kolejne miesiące spędzone w rozłące. Musimy jednak zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby Nadia otrzymała swoją wyjątkową szansę i mogła o własnych siłach przejść przez życie – mówiła mama Nadii.

Więcej o zbiórce dowiecie się na stronie: Wydłużenie prawej nóżki w Paley Institute w USA

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE