Rzucił się z siekierą na swoją ciężarną żonę! Żołnierz z Lisowa nie trafi do więzienia

2020-07-29 15:19 Magdalena Król
Żołnierz - zdjęcie ilustracyjne
Autor: Unsplash Żołnierz - zdjęcie ilustracyjne

W związku potwierdzeniem choroby psychicznej u podejrzanego, w prawomocny orzeczeniu, Sąd Okręgowy w Radomiu umorzył postępowanie w sprawie żołnierza z Lisowa pod Radomiem, który w ubiegłym roku zaatakował swoją ciężarną żonę siekierą. Dziecko zmarło, a kobieta została ciężko ranna.

Przypomnijmy, do rodzinnego dramatu doszło w 2019 roku. Mężczyzna chwilę przed tragedią odprowadził swojego synka do sąsiadki, ponieważ chciał porozmawiać z żoną. Potem rozpętało się piekło. Żołnierz sięgnął po siekierę i zaatakował nią swoją ciężarną wybrankę. Zadał jej ciosy w głowę oraz okolice ramion. Po wszystkim wrócił do sąsiadki i poinformował, że zabił małżonkę. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala, jej dziecka nie udało się uratować.

Po badaniach biegli stwierdzili u mężczyzny objawy choroby psychicznej.

– Umorzenie postępowania jest związane z okolicznością stwierdzenia u Pawła L. choroby psychicznej, która spowodowała jego niepoczytalność w momencie tego czynu – mówi w rozmowie z RDC rzecznik Sądu Okręgowego w Radomiu Arkadiusz Guza.

Mężczyzna trafi do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Dodajmy, że wcześniej umorzenia postępowania w tej sprawie domagała się także prokuratura w Warszawie.

Zastrzelił żubra, bo pomylił go... z DZIKIEM! Ile mu grozi? [DRASTYCZNE ZDJĘCIA].

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.