Żołnierz zaatakował siekierą ciężarną żonę. Zabił dziecko! Był niepoczytalny?

2020-05-08 8:01 MK
Lisów: Zaatakował siekierą ciężarną żonę! Sprawca był niepoczytalny?
Autor: pixabay.com/maciekde Lisów: Zaatakował siekierą ciężarną żonę! Sprawca był niepoczytalny?

Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła wniosek do Sądu Okręgowego w Radomiu o umorzenie postępowania w sprawie 34-letniego żołnierza z Lisowa pod Radomiem, który w ubiegłym roku zaatakował swoją ciężarną żonę siekierą. Dziecko zmarło, a kobieta została ciężko ranna. W ocenie biegłych oskarżony powinien zostać umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Przypomnijmy, do rodzinnego dramatu doszło w 2019 roku. Mężczyzna chwilę przed tragedią odprowadził swojego synka do sąsiadki, ponieważ chciał porozmawiać z żoną. Potem rozpętało się piekło. Żołnierz sięgnął po siekierę i zaatakował nią swoją ciężarną wybrankę. Zadał jej ciosy w głowę oraz okolice ramion. Po wszystkim wrócił do sąsiadki i poinformował, że zabił małżonkę. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala, jej dziecka nie udało się uratować.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie złożyła wniosek o umorzenie postępowania w sprawie żołnierza spod Radomia. W ocenie biegłych oskarżony powinien zostać umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

- Biegli psychiatrzy stwierdzili, że w momencie popełnienia czynu mężczyzna miał zniesioną zdolność rozpoznana swojego czynu oraz zdolność pokierowania swoim zachowaniem. Tu jest problem przypisanie winy temu sprawcy. Stąd wniosek o umorzenie sprawy i podjęcie środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia oskarżonego w zakładzie psychiatrycznym. W tym wniosku nie ma konkretnie wskazane, ile powinien przebywać ośrodku. Oczywiście wniosek zostanie rozpatrzony przez sąd. To sędziowie będą musieli podjąć decyzję na posiedzeniu niejawnym. Odbędzie się to niezwłocznie - powiedział Arkadiusz Guza, rzecznik Sadu Okręgowego w Radomiu.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
30-letnim golfem pędził 180 km/h

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.