Bieg Niepodległości 2022 w Rzeszowie. Zamknięte ulice, utrudnienia w ruchu

i

Autor: maxmann /Pixabay.com Bieg Niepodległości 2022 w Rzeszowie. Zamknięte ulice, utrudnienia w ruchu

Utrudnienia

Bieg Niepodległości 2022 w Rzeszowie. Zamknięte ulice, utrudnienia w ruchu

2022-11-10 9:30

Bieg Niepodległości 2022 odbędzie się w piątek, 11 listopada w Rzeszowie. Trasa biegu została wyznaczona ulicami miasta, co spowoduje w piątek utrudnienia w ruchu. Część ulic zostanie zupełnie zamknięta. Podkarpacka policja informuje, w których miejscach w Rzeszowie będą utrudnienia w związku z biegiem.

11 listopada w Rzeszowie. Bieg Niepodległości 2022. Godziny zawodów

Bieg Niepodległości w Rzeszowie zaplanowano na piątek (11.11.2022) o godz. 11.11. Trasa 10-kilometrowego biegu wytyczona została ulicami miasta, dlatego niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu. Zaznaczyć należy, że pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się już od godz. 6.00, związane o będą z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30. Jak wynika z informacji przekazanych przez podkarpacką policję, ruch kołowy będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego bieg główny. Utrudnienia będą eliminowane wraz z bieżącym usuwaniem barier zabezpieczających.

Bieg Niepodległości 2022. Jak przebiega trasa zawodów?

Start biegu usytuowany został na Rynku, na wysokości studni. Dalej trasa przebiegać będzie następująco: ul. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Sobieskiego, ul. Grunwaldzką (od Sobieskiego do Piłsudskiego) Al. Piłsudskiego, Al. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską (od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej), ul. Jagiellońską (od ul. Zygmuntowskiej do ul. 3-go Maja), ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. Szopena (od ul. Kilara do Pl. Śreniawitów), Pl. Śreniawitów, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem (zawodnicy pobiegną w kierunku Lisiej Góry, gdzie zawrócą), dalej przez Olszynki, ul. Szopena, Al. Lubomirskich, ul. 3-go Maja, ul. Kościuszki do Rynku, gdzie będzie meta biegu. Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Na Al. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda i na Al. Cieplińskiego od ronda do skrzyżowania z ul Zygmuntowską, zawodnicy pobiegną „pod prąd”. Ruch samochodów odbywał się będzie na przeciwnym pasie.

Święto Niepodległości 11 listopada 2022. Obchody w Rzeszowie

To nie koniec utrudnień w ruchu, jakich należy spodziewać się w Rzeszowie 11.11.2022. O godz. 10.00 rozpoczną się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Po mszy świętej i uroczystości na Placu Farnym uczestnicy obchodów przejdą ul. Matejki, Grunwaldzka i Sobieskiego na Plac Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego. W związku z tym w godzinach od 11 do 11.30 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do Placu Wolności oraz na czas defilady prawa strona Al. Piłsudskiego od ul. Żeromskiego do ul. Targowej.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

Bieg Niepodległości 2022 w Rzeszowie. Zamknięte ulice, utrudnienia w ruchu

i

Autor: UM Rzeszów Bieg Niepodległości 2022 w Rzeszowie. Zamknięte ulice, utrudnienia w ruchu
Gwiazdozbiór Jaruzelskiej - Daniel Olbrychski
Sonda
Czy lubisz biegać?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki