Burze dają się we znaki na Podkarpaciu. Ewakuowano obóz harcerski

2021-07-31 15:45
Rzeszów: Trąba powietrzna na Lisiej Górze. Ulewa przeszła przez miasto!
Autor: pixabay.com Rzeszów: Trąba powietrzna na Lisiej Górze. Ulewa przeszła przez miasto!

Już ponad 60 razy interweniowali strażacy w związku z burzami, które przechodzą w sobotę nad Pokarpaciem. W miejscowości Pizuny ewakuowano obóz harcerski – 88 osób trafiło do pobliskiego Domu Modlitwy. Na Podkarpaciu przez całą sobotę obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami.

W sobotę nad Podkarpaciem przechodzi silny front burzowy. Wichury dają się we znaki mieszkańcom, a służby mają pełne ręce roboty. Do godz. 15 strażacy interweniowali już ponad 65 razy, a ciągle dochodzą informacje o nowych interwencjach.

- Najczęściej interwencje dotyczą usuwania powalonych drzew i konarów – powiedział PAP dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarzadzania Kryzysowego w Rzeszowie. - Najwięcej interwencji było w powiatach rzeszowskim, leżajskim i łańcuckim. Nikt nie został ranny.

W związku z burzami prewencyjnie ewakuowany został obóz harcerski w miejscowości Pizuny w powiecie lubaczowskim. 88 uczestników obozu zostało umieszczonych w pobliskim Domu Modlitwy.

Na Podkarpaciu przez całą sobotę obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami wydane przez IMGW. Według synoptyków burzom mogą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, a lokalnie nawet do 50 mm oraz porywisty wiatr, wiejący z prędkością do 90 km/godz.. Miejscami może spaść też grad.

Gwałtowna burza pod Sycowem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE