Bykowce: 13-letnia Milena popełniła SAMOBÓJSTWO. Dramat w Bieszczadach [ZDJĘCIA]

2020-11-27 13:34
Bykowce: 13-letnia Milena popełniła SAMOBÓJSTWO. Dramat w Bieszczadach [ZDJĘCIA]
Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS

Mogła przeżyć jeszcze tyle pięknych dni, tygodni, miesięcy i lat; odkryć piękno życia i zarażać nim innych… ale tak się nie stanie. W 13-latce coś pękło i postanowiła odebrać sobie życie. Była jeszcze dzieckiem! Popełniła samobójstwo, powiesiła się we własnym domu w Bykowcach. Dlaczego to zrobiła? Przerażający dramat w Bieszczadach.

Bykowce. Niewielka wieś w Bieszczadach (woj. podkarpackie) stała się miejscem ogromnej tragedii. 13-latka popełniła samobójstwo. Dlaczego to zrobiła? Odpowiedzi szuka policja, prokuratura, okoliczni mieszkańcy, ci, którzy ją znali, jej rodzina, sąsiedzi… Przecież mogła mieć przed sobą całe, piękne życie… Milena powiesiła się we własnym domu.

Lokalna społeczność niewielkiej miejscowości jest wstrząśnięta tym, co stało się w czwartkowe popołudnie. Nikt nie potrafi znaleźć odpowiedzi na najważniejsze i łamiące serce pytanie: „dlaczego?”. Na miejscu tragedii interweniowały wszystkie służby, łącznie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Reanimowali ją długo, chcąc zatrzymać życie, które uciekało z młodego ciała nastolatki… Bez skutku.

Milena była bardzo grzeczna – mówią ci, którzy ją znali. Uśmiechnięta, radosna… Jak to dzieci w jej wieku. Miała 13-lat! Przed sobą dorastanie, okres odkrywania świata na nowo, a później całe życie. Dlaczego Milena zdecydowała się na taki krok? W Bykowcach nikt nie umie znaleźć odpowiedzi.

13-letnia Milenka powiesiła się w swoim domu

Być może uda się to policji i prokuraturze. Śledczy badają sprawę makabrycznego samobójstwa 13-latki w Bieszczadach. Funkcjonariusze zabrali rzeczy osobiste Milenki, by zbadać jej notatki, komputer, telefon… Chcą sprawdzić z kim i o czym rozmawiała, co zapisywała w swoich notatkach, czy prowadziła dziennik lub pamiętnik. Być może tam znajdują się odpowiedzi.

To taka wspaniała rodzina – mówi o bliskich 13-latki Elżbieta Kurzawa, sołtys wsi Bykowce. W niewielkiej, lokalnej społeczności wszyscy się znają. I wszyscy przeżywają żałobę po śmierci Mileny.

13-latka była najstarsza z rodzeństwa. Jej matka miała nowego partnera, rok temu sprowadzili się do domu, w którym doszło do tragedii. Tu mieli odnaleźć szczęście i spokój… I znaleźli. Zdaniem ich sąsiadów w tej rodzinie nie było żadnych problemów. Jednak szczęście i spokój nie trwały wiecznie. Skończyły się w jednej chwili, w tragiczne popołudnie 26 listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE