Chcesz zostać żołnierzem? Terytorialsi uruchomili Mobilny Zespół Rekrutacyjny

2020-08-03 11:57 AP
Chcesz zostać żołnierzem? Terytorialsi uruchomili Mobilny Zespół Rekrutacyjny
Autor: ArmyAmber / Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Jeśli chcesz wstąpić do terytorialsów, to teraz masz szansę. 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej rekrutuje w swoje szeregi ochotników korzystając z Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego. Rekruterzy udzielają wszystkich informacji dotyczących powołania do WOT oraz pomagają osobom zainteresowanym wypełnić wymagane dokumenty do służby.

Mobilne Zespoły Rekrutacyjne powstały w 13 z 15 brygad. Mają za zadanie wyszukiwanie kandydatów do służby wojskowej. Koncepcja stworzenia kilkuosobowych zespołów rekrutacyjnych w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Jeśli projekt się sprawdzi, liczba zespołów będzie powiększana.

- Powołany Mobilny Zespół Rekrutacyjny jest narzędziem Dowódcy Brygady, którego celem jest wyszukiwanie kandydatów, którzy zasila szeregi podkarpackich terytorialsów. Założeniem MZR jest optymalizacja i wsparcie procesu rekrutacyjnego prowadzonego przez Wojskowe Komendy Uzupełnień. Wszyscy rekruterzy zostali wyposażeni w odpowiednie pełnomocnictwa, dzięki którym mogą prowadzić nabór do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Rekruter jest wsparciem i źródłem wiedzy dla kandydata, prowadzić i opiekować się nim od momentu pobrania wniosku do chwili powołania – informuje ppor. OT Maciej Szeremeta – szef zespołu.

Wszyscy rekruterzy w WOT, to żołnierze – ochotnicy. Odbyli odpowiednie szkolenie, podczas którego poznali wymagania formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy z zakresu ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów m.in. podczas spotkań
z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych. Z osobami zainteresowanymi umawiają się na spotkanie, a następnie pomagają wypełnić odpowiednie dokumenty o powołanie do wojska. Kandydaci dostarczają do rekruterów kopie materiałów poświadczających zdobyte uprawnienia i wykształcenie. Zebrany komplet dokumentów rekruter przekazuje do właściwych terytorialnie wojskowych komend uzupełnień.

Hulajnogi elektryczne w Przemyślu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.