Chcieli uczcić zamordowaną koleżankę. Minister Woś zabrał głos w sprawie planów Służby Więziennej

2022-02-26 8:57
Chcieli uczcić zamordowaną koleżankę. Minister Woś zmienił plany Służby Więziennej
Autor: Beata Olejarka/Super Express

Dzisiaj (26 lutego) odbędzie się pogrzeb psycholożki z więzienia w Rzeszowie, brutalnie zamordowanej przez osadzonego. Koledzy ze Służby Więziennej chcieli uczcić tragicznie zmarłą Bogumiłę włączając na trzy minuty sygnały świetlne i dźwiękowe w swoich samochodach. Wiceminister Michał Woś poinformował jednak o zmianie tych planów ze względu na wojnę na Ukrainie.

Chcieli uczcić zamordowaną koleżankę. Minister zmienił plany Służby Więziennej

We wtorek (22 lutego) na terenie Zakładu Karnego w Rzeszowie doszło do niewyobrażalnej tragedii. Osadzony Artur R. kilkukrotnie ranił ostrym narzędziem w okolicę szyi, rozmawiającą z nim psycholożkę. Życia kobiety nie udało się uratować, 39-latka osierociła dwójkę małych dzieciDzisiaj (26 lutego) o godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Świata-Opiekunki Ludzkich Dróg w Sokołowie Małopolskim rozpocznie się pogrzeb zamordowanej psycholożki. Koledzy ze Służby Więziennej planowali uczczenie jej pamięci w wyjątkowy sposób. W chwili rozpoczęcia uroczystości pogrzebowych chcieli na trzy minuty włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe w samochodach służbowych. Ostatecznie te plany zostały zmienione.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś poinformował w mediach społecznościowych, że syreny alarmowe nie będą mogły zostać użyte. Jako powód Woś wskazał toczącą się wojnę na Ukrainie oraz chęć uniknięcia potencjalnej paniki. Osoby nie znające planów Służby Więziennej mogłyby bowiem uznać, że wyjące syreny mają związek z działaniami wojennymi w naszym kraju.

PRZECZYTAJ: Lekcje w szkołach zawieszone?! Ministerstwo podjęło decyzję. Chodzi o wojnę na Ukrainie

- Jutro o 14 nie będą w użyciu syreny alarmowe. W czasie wojny na Ukrainie sygnały alarmowe muszą służyć jednemu celowi, nie mogą dezorientować społeczeństwa - napisał na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

ZOBACZ: Piękna sportsmenka zaczadziła się w łazience. Miała tylko 16 lat i całe życie przed sobą "Byłaś nam Kiniu wesołością dnia”

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Artur R. nie przyznaje się do zabójstwa psycholog z rzeszowskiego więzienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE