MASECZKI

i

Autor: Facebook

Firma z Mielca zawiesiła swoją produkcję, żeby szyć maseczki! (WIDEO)

2020-03-23 13:22

W całej Polsce organizowane są akcje związane z szyciem maseczek dla szpitali, instytucji i zwykłych obywateli, którzy chcą się chronić przed koornawirusem. Mielecka firma First Company zajmująca się szyciem koszul nocnych i piżam zawiesiła produkcję bielizny nocnej i szyją maseczki.

Firma jest działalnością rodzinną funkcjonująca na rynku już 27 lat. Do tej pory First Company było ukierunkowane na produkcję bielizny pościelowej, m.in. koszul nocnych i piżam. Jednak w czasie walki z koronawirusem mielecka spółka przede wszystkim szyje maseczki ochronne.

 - Przesunęliśmy własną produkcję, aby pomóc na tyle, ile możemy instytucjom najbardziej potrzebującym. Maseczki wykonane są z bawełny, w środku posiadają kieszonkę na filtr. Nie są to maseczki atestowane dlatego nie mogą być używane przez lekarzy, natomiast pomogą chronić usta i nos innych osób narażonych na kontakt z wirusem - przekazują przedstawiciele firmy.

Na Podkarpaciu wiele firm i osób prywatnych zaczęło szyć maseczki. W tym trudnym czasie Polacy się jednoczą i wspólnie stawiają czoła zarazie, która sparaliżowała cały świat.

 

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Czy lato wypłoszy koronawirusa?

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarpacie@se.pl

Jak rzeszowianie spędzają kwarantannę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE