Wypadek na przejeździe kolejowym

Gorliczyna. Zderzenie pociągu z samochodem. Maszynista uciekł [ZDJĘCIA]

W środę (10.08.2022) rano doszło w Gorliczynie (Podkarpackie, powiat przeworski) do zderzenia pociągu z samochodem. Kierowca samochodu osobowego wjechał pod opuszczaną rogatkę na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg! Tuż po zdarzeniu maszynista uciekł.

Do wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Gorliczynie w środę (10.08.2022) o godzinie 7:35. Jak wynika z informacji przekazanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, kierowca samochodu osobowego pomimo włączonego czerwonego światła ostrzegawczego wjechał pod opuszczaną rogatkę na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Stalowa Wola Rozwadów – Przeworsk.

Zobacz też: Atak nożownika w Rzeszowie. Chciał wyrwać kobiecie torebkę, gdy wsiadała do samochodu

- W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierujący pojazdem osobowym, który został przewieziony do szpitala. Pociągiem podróżowało 20 osób, z których nikt nie został ranny. W działaniach uczestniczyły 3 zastępy PSP - 9 ratowników oraz zastęp OSP Gorliczyna - 5 ratowników - podaje KPP SP w Przeworsku.

Maszynista uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzili poszukiwania mężczyzny. Ten jednak... sam zgłosił się do szpitala. Jak przekazała nam asp. szt. Justyna Urban, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku, 59-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego miał 0,26 promila alkoholu w organizmie.

Samochodem marki Renault Laguna podróżował  25-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Kierowca  był trzeźwy, został przewieziony na dalsze badania do przeworskiego szpitala. 

Policjanci wyjaśniają okoliczności i szczegółowy przebieg tego zdarzenia.

Droga Krzyżowa Syberii- poruszające prace Eliasza Dyrowa
Sonda
Podróżujesz pociągami?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki